Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Powstanie szkoła dla kapelanów szpitalnych

Małgorzata Skowrońska, Gazeta Wyborcza Kraków | 2009-03-03

Bonifratrzy chcą stworzyć w Krakowie pierwszą w Polsce szkołę dla kapelanów szpitalnych. Księża mają się w niej uczyć, jak udzielać pierwszej pomocy, jak wspierać chorych, ich rodziny, ale także personel medyczny- podaje Gazeta Wyborcza Kraków.

Kapelani pracują we wszystkich szpitalach. Odprawiają msze, roznoszą obłożnie chorym komunię, spowiadają. - Zapewniają opiekę duchową, której chorzy i ich rodziny potrzebują. Wykonują bardzo ciężką pracę, a nikt ich nie szkoli, jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych, jak pracować z terminalnie chorymi - mówi dr Marek Krobicki, dyrektor szpitala bonifratrów w Krakowie.

- Duchowni sprawujący taką funkcję też mogą podlegać wypaleniu zawodowemu. Pracują w bardzo ciężkich warunkach. Dlatego chcemy stworzyć dla nich szkołę. Chcielibyśmy, żeby było to miejsce, w którym nauczą się nie tylko, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach, ale też dowiedzą się, jak udzielać pierwszej pomocy. Kapelani powinni posiadać taką wiedzę, a dziś to rzadkość - twierdzi dr Krobicki.
 

Gazeta Wyborcza Kraków 03.03.09

Brak tagów