Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Spór między miastem a zakonem w Katowicach

Judyta Watoła, Gazeta Wyborcza Katowice | 2009-03-03

Katowice zamykają szpital miejski w Bogucicach. Od razu miał tu zacząć działać Szpital Zakonu Bonifratrów, ale władze miasta nie chcą porozumieć się z zakonem w sprawie dzierżawy sprzętu- Gazeta Wyborcza Katowice.

Bonifratrzy wiele lat temu przejęli swe dawne szpitale, m.in. w Krakowie i Łodzi, i prowadzą je z dużym powodzeniem. W Katowicach idzie im jednak jak po grudzie. Według zakonników, miasto dzierżawiąc od nich szpital, powinno było przeprowadzać w budynku niezbędne remonty. Tak oczywiście się nie działo, a jedyne co ostatnio wykonano, to wymiana kilkudziesięcioletniej windy na nową. Niestety, nawet ta nowa popsuła się już dziewięć razy.

Zakonnicy domagają się więc odszkodowania za niewykonane remonty i skierowali sprawę do sądu. Także w sprawie zakończenia dzierżawy nie doszli z miastem do porozumienia. Ponieważ szpital jest zadłużony, bonifratrzy nie zgodzili się na tzw. następstwo prawne i przejęcie wszystkich pracowników. W ich szpitalu pracować mają wszyscy lekarze i pielęgniarki, ale nie pracownicy administracji. Ojcowie nie chcieli też od miasta kupić starego sprzętu i aparatów, za które miasto żądało, ich zdaniem, zbyt wiele.


Gazeta Wyborcza Katowice 03.03.09

Brak tagów