Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Świętokrzyskie: Funduszowi wzrasta administracja

Angelina Kosiek, Gazeta Wyborcza Kielce | 2009-03-03

Jest instytucja, której kryzys niestraszny. To świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Jego administracja powiększyła się ostatnio o 28 nowych etatów. I wszystko wskazuje, że to nie koniec przyjęć- informuje Gazeta Wyborcza Kielce.

Przybywa nam zadań, więc potrzebni są nowi ludzie do pracy. Chodzi głównie o informatyków i osoby do rozliczania świadczeń - tłumaczy Zofia Wilczyńska, dyrektorka świętokrzyskiego oddziału NFZ-etu.

Obok lubuskiego jest on krajowym rekordzistą pod względem wzrostu zatrudnienia. Z ostatnich danych wynika, że zatrudnienie w świętokrzyskim oddziale Funduszu wzrosło aż o 18,17 proc., czyli 28 etatów. W lubuskim wzrost zatrudnienia wyniósł nieco więcej - 19,73 proc. Dla porównania podlaski NFZ zatrudnił w tym czasie trzy osoby, a podkarpacki - 11.

- Cały czas szukamy lekarzy i farmaceutów, ale mamy z tym problemy. Nie odpowiadają na nasze oferty, bo nie jesteśmy dla nich konkurencyjnym pracodawcą - twierdzi Zofia Wilczyńska. Wtóruje jej Andrzej Troszyński z biura prasowego NFZ.

 

Gazeta Wyborcza Kielce 03.03.09

Brak tagów