Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Służba zdrowia bez paraliżu

Gazeta Wyborcza | 2009-03-03

Początek nowego roku jak zwykle przyniósł zamieszanie w służbie zdrowia. Pacjenci z Dolnego Śląska i Wielkopolski mają poważnie utrudniony dostęp do lekarzy, a największemu szpitalowi lubelszczyzny grozi likwidacja. W reszcie kraju na razie nie ma paraliżu, ale wiele placówek nie podpisało jeszcze kontraktów- informuje Gazeta Wyborcza.

Na Dolnym Śląsku pacjenci nie są przyjmowani w przychodniach. Specjalistom nie udało się podpisać kontaktów. Trochę lepiej jest w tamtejszych szpitalach, ale bez kontraktów zostało w sumie 18 placówek. Konkurs na lecznictwo szpitalne został ostatecznie unieważniony, szpitale nie spełniały wszystkich warunków udzielania świadczeń, określonych w zarządzeniach prezesa NFZ. W pierwszym kwartale placówki będą pracowały na podstawie aneksów do ubiegłorocznych kontraktów. Nowy konkurs ma zostać rozstrzygnięty do połowy marca.

Podobna sytuacja jest w wielkopolskich szpitalach. Tam konkurs unieważniono z powodu dużej ilości błędów w składanych wnioskach. Nowy konkurs NFZ chce rozstrzygnąć do końca stycznia.

Kilka placówek nie podpisało kontraktu, bo po prostu nie chcą się zgodzić na warunki proponowane przez NFZ. W nowe porozumienie nikt już nie wierzy, ale szpitale będą przyjmować pacjentów.

 

Gazeta Wyborcza 03.03.09

Brak tagów