Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Powolna prywatyzacja Cefarmów

Rzeczpospolita | 2009-03-02

Resort skarbu może zmienić zasady sprzedaży. Białostocki i warszawski Cefarm nie mają szczęścia do kupców- informuje Rzeczpospolita.

Cefarm Białystok i warszawska Centrala Farmaceutyczna Cefarm to dwie ostatnie hurtownie leków, w których udziały ma Skarb Państwa. Miały zostać sprzedane w tym roku. Tydzień temu Ministerstwo Skarbu przyznało wyłączność negocjacyjną na zakup Cefarmu Białystok dwóm dystrybutorom farmaceutyków: PGF i Phoenix Pharma.
Wcześniej z gry o spółkę wycofał się Farmacol. Negocjacje zakończyły się fiaskiem, gdyż oferta nie zadowalała ministerstwa.
- Jeśli rozmowy z PGF lub Phoeniksem zakończą się pozytywnie, to sprzedamy udziały w spółce. Jeśli nie, trzeba będzie rozpisać kolejny przetarg, aktualizując wycenę spółki na bazie wyników za 2007 i 2008 r. Inwestorzy składali bowiem oferty opierając się na innych warunkach rynkowych - mówi Jan Bury, wiceminister skarbu.
Bury dodaje, że nie ma co przeciągać procesu prywatyzacji, gdyż za rok – dwa wartość Cefarmu Białystok nie będzie wyższa, a biorąc pod uwagę planowane zmiany w prawie farmaceutycznym (zakaz łączenia działalności hurtowej z detaliczną), może wręcz spaść. Głównym aktywem Cefarmu Białystok tymczasem są apteki. Gdyby nowe przepisy weszły w życie – hurtownia musiałaby je sprzedać.
Z wcześniejszych informacji wynikało, że najwyższe oferty na Cefarm Białystok sięgały nawet 150 mln zł, dziś ze strony potencjalnych inwestorów jest mowa o co najwyżej 100 mln zł.

 

Rzeczpospolita, 02.03.09

Brak tagów