Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Służba zdrowia XXI wieku

Elżbieta Popis, 3Com Polska | 2009-02-27
Służba zdrowia XXI  wieku

Służba zdrowia XXI wieku

Starzejące się społeczeństwo oraz rosnąca złożoność i koszt opieki medycznej stawiają przed budżetami podmiotów świadczących usługi medyczne coraz trudniejsze wyzwania. Jak w każdej branży, także i w tej dziedzinie rośnie popyt na usługi mobilne. Aby zapewnić szybszą i skuteczniejszą opiekę, pracownicy medyczni chcą mieć dostęp do informacji o pacjentach w miejscu świadczenia usług medycznych – czy to w szpitalu, czy w domu pacjenta. Rosną także oczekiwania pacjentów pod względem jakości otrzymywanej opieki, a także możliwości kontaktowania się z pracownikami medycznymi i administracyjnymi. Pacjentom zależy przy tym, aby informacje na ich temat pozostały poufne i chronione.

Nowa gama usług Health 2.0 opiera się na najnowszych technikach sieciowych, czyniąc optymalny użytek z ograniczonych zasobów i budżetów.


Sieci bezprzewodowe pozwalają dotrzeć z opieką medyczną do pacjenta w miejscu jego pobytu, zapewniając wyższą jakość usług medycznych. Umożliwiają one mobilny dostęp do zdjęć rentgenowskich, wyników badań i kart pacjentów, a także zdalną diagnostykę, centralne monitorowanie oraz śledzenie wartościowych aktywów, takich jak sprzęt medyczny.


Sieci konwergentne ułatwiają podmiotom świadczącym usługi medyczne – jak w każdej branży – bezpiecznie przesyłać informacje głosowe, wideo czy dane. Tak jednolite podejście zapewnia z jednej strony oszczędności finansowe i czasowe, a z drugiej zaawansowane usługi komunikacyjne, jak Find me Follow me, Presence oraz wideo IP. Sieci wysokowydajne pozwalają ciąć koszty dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technik ograniczających pobór mocy. Wbudowana nadmiarowość zapewnia stałą dostępność usług, co w dziedzinie ochrony zdrowia może być czynnikiem o znaczeniu krytycznym.

„Wprawdzie 3Com oferuje kompleksowy system łączności, zmieniający oblicze usług w każdej organizacji, jednak nasze niedrogie, zaawansowane rozwiązania sieciowe szczególnie sprawdzają się w dziedzinie bezpiecznych, przystępnych finansowo, mobilnych systemów opieki medycznej,” mówi Robert Kogut, dyrektor zarządzający regionu Europy Wschodniej, 3Com Poland. „Oferujemy najwyższej klasy elastyczne, skalowalne rozwiązania, niemające sobie równych pod względem stosunku wydajności do ceny. Nadmiarowa architektura jest w stanie podołać nawet najbardziej „pasmożernym” aplikacjom, począwszy od przetwarzania obrazu do celów diagnostycznych, a skończywszy na wideokonferencjach. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa gwarantują prywatność danych pacjentów, a także chronią dostęp do sieci przewodowych i bezprzewodowych,” dodaje.

Wysoce odporna infrastruktura przelączników może pomóc zmienić prędkość i jakość służby zdrowia dzięki:

  • Zwiększeniu wydajności pracowników medycznych i administracji
  • Zapewnieniu takiej szerokości pasma, która pozwoli na uruchomienie kompleksowych, wysokiej jakości aplikacji dot. opieki zdrowotnej, np. zdjęcia cyfrowe
  • Możliwości lepszych, ukierunkowanym na pacjenta procesów


Bezprzewodowa mobilność dostarcza lepszy dostęp do historii pacjenta i łatwiejsze zarządzanie służbą zdrowia poprzez:

  • Lepszy dostęp do wyników badań i pacjentów  
  • Zdalne diagnozowanie i konsultacje
  • Scentralizowane monitorowanie
  • Atut śledzenia wartościowych aktywów (np.sprzętu medycznego)
  • Usługi dla nowych klientów
Brak tagów