Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

XI Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2009

MedicalOnline
XI Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2009

EuroLab 2009

5-7 marca 2009, Warszawa, ul. Marsa 56C, Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska

www.targieurolab.pl

 

Rekordowa ilość - ponad 130 - wystawców prezentujących oferty z zakresu analityki chemicznej, metrologii, biotechnologii i Life Science oraz najnowsze rozwiązania, technologie i osiągnięcia naukowe, a także giełda pracy Jobvector, czyli Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Jedenasta edycja tego prestiżowego wydarzenia odbędzie się w dniach 4-6 marca 2009, po raz pierwszy w nowo wybudowanym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie (ul. Marsa 56C).

 

Ta wysokospecjalistyczna impreza wystawiennicza poświęcona branży laboratoryjnej, skupia w jednym miejscu wystawców, branżowych profesjonalistów oraz przedstawicieli czołowych ośrodków naukowo-badawczych. Obecni są przedstawiciele laboratoriów: przemysłowych (chemiczne, farmaceutyczne, kosmetyczne, spożywcze, petrochemiczne, włókiennicze, tworzyw sztucznych), analitycznych, medycznych, szpitalnych, ochrony środowiska, badania wody i ścieków, zakładów uzdatniania wody, służb kontrolnych (stacje sanitarno-epidemiologiczne, chemiczno-rolnicze, itp.), a także działów kontroli jakości w zakładach produkcyjnych.


Każdy z odwiedzających targi EuroLab ma niepowtarzalną okazję do poznania szerokiej oferty przeznaczonej dla laboratoriów. Znajdziemy tu, zarówno urządzenia, jak i niezbędne w laboratoriach akcesoria oraz usługodawców związanych z tą branżą. Odwiedzający targi samodzielnie przekonają się jak działają wystawiane sprzęty lub będą mogli wziąć udział w licznych merytorycznych spotkaniach za których sprawą poszerzymy wiedzę i podniesiemy zawodowe kwalifikacje. Wystawie towarzyszą bowiem specjalistyczne wykłady prowadzone przez uznane autorytety.

Merytorycznie, profesjonalnie i prestiżowo

Targi są doskonałym miejscem do nawiązywania bezpośrednich kontaktów handlowych oraz okazją do pozyskania informacji o najnowszych technologiach i metodach badawczych. Specjalistyczne wykłady prowadzone przez uznane autorytety. W programie, m.in.:

  • „Badania emisji ze źródeł stacjonarnych. Akredytowane emisyjne laboratoria badawcze – wymagania i kryteria akredytacji” (Polskie Centrum Akredytacji)
  • Cykl wykładów dotyczących, m.in. współczesnej metrologii (Główny Urząd Miar)
  • Biotechnologia – szanse i wyzwania (Polska Federacja Biotechnologii)
  • Cykl wykładów na temat standardów jakości w profilowanym laboratorium diagnostycznym (Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych)
  • „Międzynarodowa współpraca laboratoriów kryminalistycznych” (Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji)


Certyfikaty ze znakiem jakości

Prawdziwą okazją dla uczestników merytorycznej części targów EuroLab są przygotowane przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, warsztaty TrainMiC (Trainning in Metrology in Chemistry) poświęcone problemom walidacji procedury pomiarowej oraz spójności pomiarów chemicznych. W ich ramach przewidziane są wykłady oraz dyskusja przykładowych scenariuszy zapewnienia spójności pomiarów chemicznych.


Szkolenia TrainMiC są prowadzone przez wykładowców posiadających licencję Komisji Europejskiej (zgodnie z decyzją Komisji z 17 grudnia 2008 roku). Jego uczestnicy otrzymują międzynarodowy certyfikat podpisany przez przedstawiciela Komisji Europejskiej, prof. dr Philipa Taylora oraz koordynatora programu TrainMiC w Polsce prof. dr hab. Ewę Bulską. 


TrainMiC jest programem szkoleniowym Komisji Europejskiej w zakresie stosowania zasad metrologii w pomiarach chemicznych. Materiały szkoleniowe zostały przygotowane przez grupę międzynarodowych ekspertów pod kierownictwem profesora Philipa Taylora, pracownika Instytutu Pomiarów i Materiałów Odniesienia (IRMM) Wspólnotowego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej (EU – JRC). Warto wiedzieć, że program TrainMiC posiada akredytację ISO 9001 przyznaną przez TUV, co oznacza, że certyfikaty uczestnictwa są opatrzone symbolem jednostki akredytacyjnej.

Po raz pierwszy w Polsce! Giełda pracy Jobvector

Jedną z nowości targów EuroLab 2009 jest niezwykle cenna inicjatywa - giełda pracy „Jobvector Career Day” - organizowana po raz pierwszy w Polsce przez portal biokariery – www.jobvector.pl. Jej ideą jest stworzenie kompleksowej oferty dla osób poszukujących pracy na rynku „Life Science”, obejmującego dziedziny biotechnologii, farmacji, chemii, fizyki i badania medyczne. Warto dodać, że Jobvector z powodzeniem wspierał dotąd karierę naukową w wielu innych krajach.
Organizatorzy zapewniają, że każdy z odwiedzających targi będzie mógł, nie tylko zapoznać się z ofertami pracy, ale także wziąć udział w prezentacjach firm, panelach dyskusyjnych i wykładach na temat najnowszych trendów na rynku pracy oraz szans zatrudnienia. Specjaliści udzielą porad, m.in. w jaki sposób najłatwiej znaleźć pracę, a nabytą wiedzę wypróbujemy w warsztatowej rozmowie kwalifikacyjnej przeprowadzanej przez zawodowego rekrutera. Profesjonaliści ocenią ponadto twoje portfolio – CV lub list motywacyjny.

Moździerz i medale dla najlepszych

Jak co roku, EuroLaby dostarczą również sporo emocji, a to za sprawą targowych konkursów. Poznamy laureata „Moździerza 2009” - nagroda za najbardziej oryginalną i profesjonalną aranżację stoiska oraz zdobywców medali przyznawanych za najlepszą ofertę w kategoriach: analityka chemiczna, terenowa aparatura pomiarowa i wyposażenie laboratoriów. Wyróżnienia przyznawane są, odpowiednio, przez: Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Badań Ekologicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Państwowy Instytut Geologiczny.

Transport i noclegi

Centrum MT Polska mieści się na warszawskim prawobrzeżu, w okolicach zwieńczenia Trasy Siekierkowskiej, pomiędzy ulicami Marsa, Rekrucką, a Okularową.


Komunikacją miejską dotrzemy tu ze śródmieścia korzystając z linii autobusowych: 115, 173, 183, 408, 514, 515 i 520. Natomiast podróżujący Warszawską Koleją Mazowiecką dojadą w pobliże Centrum MT Polska wysiadając na stacji Warszawa Gocławek.


Ponieważ targi EuroLab po raz pierwszy odbędą się w nowym miejscu, organizatorzy wyszli naprzeciw gościom przyjeżdżającym do Warszawy z różnych miejsc Polski. Do ich dyspozycji, przez trzy targowe dni, oddany będzie Bus kursujący spod Pałacu Kultury i Nauki (od strony Sali Kongresowej) do hali wystawienniczej. Mogą oni ponadto skorzystać z usług noclegowych oferowanych przez hotelach o różnym standardzie, które funkcjonują w rejonie Centrum MT Polska.

<%n_p%>

 

Wstęp na targi jest bezpłatny (obowiązkowa rejestracja w holu głównym targów).

Organizator targów:       
Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o.       
International Fairs Poland Co. Ltd.   
ul. Makowska 95        
04-307 Warszawa
Tel. ++48 22 529 39 00, 529 39 50,
Fax. ++ 48 22 529 39 76
www.mtpolska.com.pl
 

Brak tagów