Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

200 mln dla szpitali klinicznych od rządu

Gazeta Wyborcza Stołeczna | 2009-02-25
200 mln dla szpitali klinicznych od rządu

14 szpitali klinicznych i pięć instytutów medycznych prowadzących publiczne zakłady opieki zdrowotnej otrzyma w 2009 r. rządowe dofinansowanie- podaje Gazeta Wyborcza Stołeczna.

Tak zdecydowała we wtorek Rada Ministrów i podjęła uchwałę w tej sprawie. Do dofinansowania w ramach programu "Wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli" zakwalifikowano lecznice pełniące kluczową rolę w zabezpieczaniu potrzeb zdrowotnych obywateli. Na realizację programu w 2009 r. przewidziano 200 mln zł.

Placówki musiały spełnić dwa kryteria. Po pierwsze - zakład musi być szpitalem klinicznym lub jednostką badawczo-rozwojową prowadzącą publiczny ZOZ. Po drugie - jego zobowiązania wymagalne pod koniec trzeciego kwartału 2008 r. w stosunku do kontraktów z NFZ na 2008 r. wynoszą minimum 10 proc.

W ocenie rządu, dzięki dotacji część lecznic pozytywnie zakończy restrukturyzację. Wydanie decyzji o zakończeniu postępowania restrukturyzacyjnego umożliwi im umorzenie zobowiązań publicznoprawnych wraz z odsetkami, a także umorzenie pożyczki udzielonej przez Skarb Państwa.

 

Gazeta Wyborcza Stołeczna 25.02.09

Brak tagów