Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nie będzie centrum radioterapii przy Wiatracznej

Agnieszka Pochrzęst, Gazeta Wyborcza Stołeczna | 2009-02-25

Prywatny inwestor zaczął budować centrum radioterapii przy Wiatracznej. Kiedy wylał fundamenty, okazało się, że przez działkę przechodzi tunel, fragment obwodnicy śródmiejskiej. Miasto obiecuje inną lokalizację dla onkologów i radiologów- informuje Gazeta Wyborcza Stołeczna.

Centrum stawia firma Medicover, ta sama, która buduje szpital na Polach Wilanowskich. Mieli się tam leczyć pacjenci opłacani przez NFZ, czyli w ramach publicznego ubezpieczenia. Koszt inwestycji to kilkadziesiąt milionów złotych.

Ośrodek radioterapii na Wiatracznej jednak nie powstanie, bo miasto zmieniło plany obwodnicy śródmiejskiej i zamiast wielopasmowej jezdni na powierzchni, chce w tym miejscu wybudować tunel z dojazdami.

Centrum miałoby prowadzić profilaktykę, czyli w ramach NFZ diagnozować pacjentów - mieć mammograf i rezonans magnetyczny - oraz leczyć chorych w ramach radioterapii. Nie będzie prowadzić operacji onkologicznych. Gdy komórki rakowe trzeba będzie usunąć operacyjnie, chory będzie odsyłany do szpitala.

 

Gazeta Wyborcza Stołeczna 25.02.09

Brak tagów