Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital w Ameryce: Będą nowe pomieszczenia dla małych pacjentów

MedicalOnline | 2009-02-20
Szpital w Ameryce: Będą nowe pomieszczenia dla małych pacjentów

Szpital w Ameryce: Będą nowe pomieszczenia dla małych pacjentów

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce dzięki środkom otrzymanym z budżetu Samorządu Województwa rozpoczął kolejną inwestycję, dzięki której zyska ponad 1500 metrów kwadratowych powierzchni na potrzeby małych pacjentów.

Inwestycja będzie polegała na nadbudowie trzech kondygnacji skrzydła północnego Szpitala. Efektem rozbudowy będą nowe pomieszczenia dla Działu Pobytu Dziennego; pracownie terapeutyczne; gabinety zabiegowe; sale, w których dzieci będą odpoczywały po intensywnych ćwiczeniach oraz klasy przyszpitalnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.


Stan surowy skrzydła północnego zostanie zakończony w kwietniu 2009 r, jego koszt to ok. 1,8 mln zł. Dokończenie nadbudowy powinno się zakończyć w 2010, a jej całkowity koszt to ponad 5 mln zł. W tym roku Samorząd Województwa przekazał na ten cel kwotę 1 mln zł.


Równolegle Szpital prowadzi kompleksową termomodernizację placówki, która będzie kosztowała ponad 3 mln zł. Fundusze na realizację pochodzą w 85% z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pozostała kwota to dofinansowanie z Samorządu Województwa.


Dzięki powyższym inwestycjom poprawi się nie tylko estetyka wyglądu placówki, ale przede wszystkim wpłyną one na znaczne oszczędności w kosztach jej utrzymania – mówi Roman Lewandowski, dyrektor szpitala w Ameryce. - Efektem obu inwestycji będzie duża poprawa warunków leczenia i pobytu w szpitalu dzieci z naszego regionu.


W placówce w ciągu ostatnich kilku lat przeprowadzono wiele prac modernizacyjnych i remontowych, dzięki którym szpital zmienił się nie do poznania. Najważniejsze z nich to:
·    remont wszystkich oddziałów oraz działu żywienia,
·    rozbudowa i unowocześnienie działu fizjoterapii,
·    montaż kolektorów słonecznych,
·    budowa nowoczesnej inhalatorni celkowej dla dzieci z problemami zdrowotnymi górnych dróg oddechowych,
·    nadbudowa skrzydła zachodniego.


Szpital w Ameryce przyjmuje rocznie ok. 5000  pacjentów.
Remont nie zakłóca pracy szpitala, pacjenci są hospitalizowani planowo.

 

MedicalOnline 20.02.09

Brak tagów