Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital w Ameryce: Pacjenci korzystają już z nowego sprzętu

MedicalOnline | 2009-02-20
Szpital w Ameryce: Pacjenci korzystają już z nowego sprzętu

Szpital w Ameryce: Pacjenci korzystają już z nowego sprzętu

Szpital w Ameryce: Pacjenci korzystają już z nowego sprzętu

Szpital w Ameryce: Pacjenci korzystają już z nowego sprzętu

Prawie 200 tysięcy kosztował zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce. Środki finansowe pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zakupu dokonano w ramach  „Programu wyrównywania różnic między regionami” realizując projekt „Doposażenie Szpitala w Ameryce w sprzęt rehabilitacyjny służący rehabilitacji osób niepełnosprawnych”.

Zakupiony sprzęt to m.in. stół do masażu z elektryczną regulacją, nowoczesny stół do pionizacji z systemem zabezpieczenia tułowia i kończyn, bieżnia elektryczna,  fotel do masażu pleców i podudzi, urządzenie do ćwiczeń izokinetycznych kończyn górnych i dolnych,  szyny CPM do kolana i biodra oraz  stawów: łokciowego, barkowego, nadgarstkowo-promieniowego oraz biodrowego, urządzenie do ćwiczeń biernych i czynnych kończyn dla pacjentów leżących, ergometr z komputerem treningowym, tablica do ćwiczeń manualnych z oporem, rotor wolnostojący do ćwiczeń oporowych kończyn dolnych oraz lampa biotron ze statywem jezdnym.

Z programu na zakup sprzętu Szpital otrzymał 147 429 zł, ze środków własnych wyłożył natomiast 49 144 zł.

Pod koniec ubiegłego roku Szpital podpisał umowę o dofinansowanie projektu oraz zakupił odpowiedni sprzęt. Następnie, aby móc w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych urządzeń, przygotowano odpowiednie gabinety oraz przeprowadzono szkolenia dla personelu w zakresie obsługi. A już od kilku dni mali pacjenci mogą ćwiczyć na nowym sprzęcie, który umożliwił wprowadzenie nowych ćwiczeń i zabiegów.

- Dzięki realizacji projektu finansowanego ze środków PFRON, po raz kolejny mogliśmy zakupić nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny – mówi Roman Lewandowski, dyrektor Szpitala w Ameryce. – Niewątpliwie podniesie on jakość świadczonych przez nas usług medycznych a także przyczyni się do dalszego rozwoju placówki.
- Z nowego sprzętu najbardziej cieszą się pacjenci, ponieważ dzięki nowym urządzeniom mogliśmy wprowadzić  dla nich nowe zabiegi i ćwiczenia – dodaje Katarzyna Walkowiak, specjalista ds. marketingu.
 

MedicalOnline 20.02.09

Brak tagów