Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Bratkowski nie ma pomysłu na służbę zdrowia

Julia Wronikowska, Sławomir Skomra, Gazeta Wyborcza Lublin | 2009-02-20

Oddanie szpitala przy al. Kraśnickiej Uniwersytetowi Medycznemu oraz połączenie Centrum Onkologii ze szpitalem im. Jana Bożego, tylko dwie placówki z sześciu zgłoszonych do rządowego programu mają szansę na oddłużenie, a zapowiadana wieka konsolidacja placówek podlegających samorządowi województwa lubelskiego odchodzi w niepamięć - podaje Gazeta Wyborcza.

Na dzień dzisiejszy tylko dwa szpitale ze zgłoszonych mogą skorzystać z planu B - w Białej Podlaskiej i w Zamościu, bo tylko one są zrestrukturyzowane. Reszta będzie zbyt dużym obciążeniem dla budżetu województwa.

Największe kłopoty ma szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej. Ratunkiem dla niego miała być konsolidacja ze szpitalem kolejowym i im. Jana Bożego. Z takim pomysłem Bratkowski wystąpił w sierpniu ubiegłego roku. Miało to być lekarstwo na poprawę fatalnej sytuacji finansowej tych trzech placówek. Po połączeniu mogą np. razem ogłaszać przetargi na duże dostawy leków, co pozwoliłoby uzyskać niższe, nawet o 25 procent, ceny. Zmniejszyłaby się też administracja. Jednak na spotkaniach z dyrektorami i pracownikami marszałek województwa nie mógł odpowiedzieć na kluczowe pytania. Ile osób zostanie zwolnionych, ilu pracowników przejdzie na inne stanowiska i jakie oddziały przemieszczą się między szpitalami. Mimo to w połowie grudnia Urząd Marszałkowski wybrał firmę, która ma ocenić finansowe skutki planowanego połączenia. Warszawska firma Profit Group wyniki ekspertyzy ma przedstawić w marcu.

 

Gazeta Wyborcza Lublin 20.02.09

Brak tagów