Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Plan B zostanie poprawiony

Beata Lisowska, Gazeta Prawna | 2009-02-19
Plan B zostanie poprawiony

Program przekształceń samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego trafił do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu- informuje Gazeta Prawna.

Z wyliczeń Ministerstwa Zdrowia wynika, że gdyby 100 proc. szpitali chciało się przekształcić, potrzebne byłoby ponad 3 mld zł.

Ze zgłoszeń, które docierają do Ministerstwa Zdrowia, wynika, że około 170 szpitali (około 30 proc.) chciałoby się przekształcić.

Obecnie tzw. plan B jest w konsultacjach społecznych. Samorządy liczą na to, że uda się wypracować rozwiązanie, które pozwoli wyeliminować główną barierę w dostępie do pieniędzy z budżetu. Chodzi o samorządy, które po przejęciu długów likwidowanych szpitali przekroczą ustawowe progi zadłużenia.

- Donald Tusk zapewnił, że pomoc przewidziana w ramach planu B będzie dostępna również dla tych szpitali, które są w trakcie procesu przekształceń w spółki. Będzie ona przysługiwać tylko tym podmiotom, które nie zostały jeszcze wykreślone z rejestru ZOZ - podkreśla Rudolf Borusewicz.

 

Gazeta Prawna 19.02.09

Brak tagów