Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

18 pomorskich szpitali stanie się spółkami prawa handlowego

Alicja Katarzyńska, Gazeta Wyborcza Trójmiasto | 2009-02-19

Koniec zadłużania się, szybko podejmowane decyzje, więcej inwestycji - tak ma być w 18 szpitalach podległych marszałkowi województwa, które przekształcą się w spółki prawa handlowego- Gazeta Wyborcza Trójmiasto.

Urząd Marszałkowski w Gdańsku weźmie udział w rządowym programie przekształcania szpitali w spółki prawa handlowego, którego założenia przedstawili we wtorek premier i minister zdrowia.

- Lecznice marszałkowskie mają 430 mln zł zadłużenia - mówi Leszek Czarnobaj, wicemarszałek województwa. - Na same odsetki od kredytu Szpital Wojewódzki wydał w ubiegłym roku 5 mln zł. Te długi nie pozwalają na normalne działanie, nie mówiąc o inwestycjach czy wyższych pensjach dla pracowników.

- Główna korzyść dla szpitala, który się przekształci, to umorzenie długów publicznoprawnych - tłumaczy Czarnobaj. - Dla nas to 60 mln. Rząd przejmie też całość kredytów poręczonych przez samorząd, a jeśli uda nam się ułożyć z wierzycielami, żeby umorzyli część długów, to drugą połowę dopłaci rząd. Dla nas to ok. 200 mln zł.

 

Gazeta Wyborcza Trójmiasto 19.02.09

Brak tagów