Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpitalne zakupy za unijne pieniądze

Natalia Waloch, Gazeta Wyborcza Toruń | 2009-02-18

Aż 3,4 mln zł z unijnej kasy wyda na specjalistyczną, nowoczesną aparaturę toruński Szpital Miejski- informuje Gazeta Wyborcza Toruń. Dla pacjentów oznacza to przede wszystkim dokładniejszą i szybszą diagnostykę, a co za tym idzie - skuteczniejsze leczenie.

Szpital dostał pieniądze z RPO. Dzięki temu będzie mógł zrobić porządne zakupy oraz odzyska fundusze za aparaturę sprowadzoną już w 2008 r., akonto zastrzyku unijnych środków. Już w ubiegłym roku szpital wymienił m.in. mammograf.

Kolejne ważne zadanie, jakie szpital zrealizuje za pieniądze z RPO, to wprowadzenie systemu cyfrowego do całej aparatury rentgenowskiej.Część nowej aparatury będzie kupiona z myślą o przyszłych blokach operacyjnych. W tej grupie jest m.in. sprzęt do znieczulania przed zabiegami.Wzbogaci się również pracownia endoskopowa, której przybędzie nowoczesny procesor i monitor oraz gastrofiberoskop i kolonoskop.W lecznicy pojawi się też nowa aparatura przydatna pacjentom kardiologicznym.

Placówka zamierza również doposażyć się w kilka systemów do całodobowego monitorowania funkcji życiowych pacjenta używanych m.in. na oddziale intensywnej terapii oraz na sali wybudzeń.

Nowy sprzęt dostanie też pracownia patomorfologii.

 

Gazeta Wyborcza Toruń 18.02.09

Brak tagów