Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Prawie 70 szpitali zamieni się w spółki

Maciej Szczepaniuk, Gazeta Prawna | 2009-02-10

Eksperci uważają, że mimo weta prezydenta do ustawy o zakładach opieki zdrowotnej w najbliższym czasie kilkadziesiąt publicznych szpitali przekształci się w spółki prawa handlowego- informuje Gazeta Prawna.

Na razie do szpitali prywatnych - w całej Polsce jest ich obecnie około 120 - należy wciąż stosunkowo niewielki fragment rynku. Według szacunków, w tym roku prywatne szpitale wykonają blisko 10 proc. wszystkich hospitalizacji. Ich udział w rynku zwiększa się jednak z roku na rok. W połowie 2007 roku wskaźnik ten przekraczał zaledwie 1 proc. W Polsce działa około 700 publicznych szpitali i 67 niepublicznych szpitali samorządowych, które przekształciły się w spółki prawa handlowego. Eksperci uważają, że wkrótce przekształci się kilkadziesiąt kolejnych szpitali.

 Prywatyzacja i tak się dokona z korzyścią dla wszystkich pacjentów. Zaraz po przejęciu SP ZOZ jesteśmy w stanie obniżyć koszty funkcjonowania nawet o 50 proc. i podnieść jakość świadczonych usług - mówi Andrzej Mądrala z Centrum Medycznego Mavit.


Gazeta Prawna 10.02.09
 

Brak tagów