Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Sześć szpitali z lubelszczyzny zostanie sprywatyzowanych

Beata Kozian, Kurier Lubelski | 2009-02-10

Sześć szpitali z Lubelszczyzny może już za kilka miesięcy funkcjonować jako spółki prawa handlowego - powiadamia Kurier Lubelski.

W Lublinie będą to: Okręgowy Szpital Kolejowy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej oraz szpital im. Jana Bożego. Z regionu zaś placówki w Chełmie, Zamościu i Białej Podlaskiej.

- Bo są to najważniejsze szpitale w naszym województwie. Chcemy, by funkcjonowały jak najlepiej. To główna przyczyna, dla której zostały zgłoszone do programu „Ratujmy polskie szpitale” - poinformował Damian Miechowicz z biura prasowego marszałka.

Ten program to tzw. plan B przekształcenia szpitali w spółki, który rząd postanowił wdrożyć po tym, jak prezydent RP zawetował ustawy zdrowotne. Jego szczegóły minister zdrowia ma ogłosić 17 lutego.

Ale już teraz wiadomo, że samorządy, które w tym roku zdecydują się przekształcić swoje szpitale w spółki prawa handlowego, mogą otrzymać pomoc finansową z budżetu państwa na wyjście z długów. Rząd na ten cel zarezerwował 2,7 mld zł. I na to liczą władze województwa lubelskiego.

 

Kurier Lubelski 10.02.09

Brak tagów