Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Walka o kobiety ciężarne

Agnieszka Pochrzęst, Gazeta Wyborcza | 2009-02-05

Szpitale położniczo-ginekologiczne coraz ostrzej ze sobą konkurują. Walczą już nie tylko na sale z wanną i indywidualną opiekę lekarza. Lecznica przy Madalińskiego zacznie płacić za dodatkowe badania wykrywające wady metaboliczne wśród noworodków- informuje Gazeta Wyborcza.

Od marca wszystkie noworodki, które przyjdą na świat w szpitalu przy Madalińskiego, mają być badane pod kątem ok. trzydziestu chorób metabolicznych. Żadna inna lecznica w Polsce nie prowadzi tych testów na taką skalę. Warszawska placówka chce je finansować do końca roku. Później, jeśli zainteresowanie będzie duże, o pieniądze poprosi miasto lub NFZ.

W Warszawie właśnie rozbudowują się trzy szpitale położniczo-ginekologiczne: przy Madalińskiego, Żelaznej i Inflanckiej. Po modernizacji wszystkie będą mogły zapewnić wysoki komfort rodzącym. Walczyć o pacjentki będą musiały dodatkowymi usługami. Na Madalińskiego ma powstać sala do porodów domowych i oddział pediatryczny. Lecznica przy Żelaznej już uruchomiła nową przychodnię przyszpitalną, w której każdy gabinet ma łazienkę. Działa też poradnia laktacyjna i rehabilitacyjna.

 

Gazeta Wyborcza 05.02.09

Brak tagów