Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Klikniesz i zbada cię lekarz

Ewa Zwierzchowska, Życie Warszawy | 2009-02-04

Na wizytę u specjalisty będzie się można umówić przez Internet. Ma to rozładować kolejki do lekarzy. Według planów, nowy system ruszy za rok w czterech dzielnicach - informuje Życie Warszawy.

Plan jest taki: 39 publicznych przychodni z czterech dzielnic – Mokotowa, Ochoty, Woli i Żoliborza – połączy wspólny system informatyczny. Wtedy zmieni się sposób rejestracji pacjentów i obiegu dokumentów w lecznicach. Z rozwiązania skorzysta 500 tys. warszawiaków. To pomysł czterech dyrektorek Samodzielnych Zespołów Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego. System ma kosztować około 4 mln zł. Pomysłodawczynie złożyły już wniosek o unijną dotację.
– System rozładuje kolejki do specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu. Sam zweryfikuje listę oczekujących. Pacjent nie będzie mógł zapisać się na dwa identyczne zabiegi w dwóch różnych placówkach lub wizytę u dwóch różnych lekarzy tej samej specjalizacji tego samego dnia. Teraz bywają takie sytuacje i nikt nie jest w stanie tego zweryfikować – tłumaczy Lucyna Kasprowicz, dyrektorka Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wola.
Jak ma wyglądać elektroniczna rejestracja? – Chcemy stworzyć portal internetowy. Pacjenci za jego pośrednictwem będą mogli zarejestrować się na wizytę, wypełnić deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu, a nawet dostać informację SMS-em lub pocztą elektroniczną o zbliżającym się terminie wizyty – opowiada Lucyna Kasprowicz.
Wizytę będzie można też umówić za pomocą poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych czy komórki. Ci, którzy nie będą chcieli skorzystać z systemu on-line, zarejestrują się tradycyjnie – w rejestracji przychodni.

 

Życie Warszawy 04.01.2009

Brak tagów