Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Rynek sprzętu medycznego wzrośnie w 2009 roku o 15 proc.

Maciej Szczepaniuk, Gazeta Prawna | 2009-02-03

W ciągu najbliższych dwóch lat sektor wyrobów medycznych będzie rósł w tempie dwucyfrowym. W 2010 roku osiągnie wartość 6 mld zł- informuje Gazeta Prawna.

Największym impulsem dla wzrostu rynku sprzętu medycznego w najbliższych latach będzie rozwój prywatnej opieki zdrowotnej. Prywatne centra medyczne coraz częściej decydują się na budowę szpitali, w których można wykonywać coraz bardziej skomplikowane zabiegi i operacje. Ich właściciele zmuszeni będą do zakupów odpowiedniej aparatury i drobnego wyposażenia. Budowę szpitali realizują lub na razie planują Swissmed, Lux-Med, Medicover, Scanmed (specjalistyczny szpital św. Rafała w Krakowie) oraz Carolina Medical Center (szpital ortopedyczny).

Inny pozytywny impuls dla branży płynie z Brukseli. Dzięki unijnemu programowi Infrastruktura i Środowisko w latach 2007-2013 do ośrodków medycznych trafić może nawet 420 mln euro. Do 2012 roku polskie szpitale będą musiały także spełnić europejskie przepisy sanitarne, co wiąże się z faktem, że duża część aparatury i sprzętu musi zostać wymieniona. Według danych Ministerstwa Zdrowia na niezbędne renowacje i zakup nowego sprzętu dla szpitali do 2012 roku potrzeba ok. 10 mld zł.

Całość artykułu:

Gazeta Prawna 03.02.09

Brak tagów