Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Pracownicy sanepidów i żłobków dostaną podwyżki

Gazeta Prawna | 2009-02-03

Zmniejszą się dysproporcje w zarobkach np. pracowników stacji sanitarnych w stosunku do osób zatrudnionych w innych placówkach ochrony zdrowia- informuje Gazeta Prawna.

Gazeta Prawna pisze, że do końca lutego można zgłaszać do resortu zdrowia uwagi do projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie zasad wynagradzania pracowników publicznych zakładów opieki zdrowotnej działających w formie jednostek i zakładów budżetowych. Dotyczy ono przede wszystkim stacji sanitarno-epidemiologicznych i żłobków prowadzonych przez samorządy terytorialne. Projekt wprowadza zmiany w miesięcznych stawkach wynagrodzenia zasadniczego pracowników tych placówek (zaszeregowanych do jednej z 22 kategorii). Ich wynagrodzenie wzrośnie o 2 proc. w stosunku do jego wysokości w 2008 roku.
W związku z podwyższeniem od 1 stycznia 2009 r. minimalnego wynagrodzenia za pracę (z 1126 zł do 1276 zł) płace pracowników z pierwszej kategorii zaszeregowania podwyższono do kwoty 1120 zł (lewa strona tabeli w załączniku nr 1), ale maksymalnie do 1220 zł. Odpowiednich zmian dokonano również w pozostałych grupach. W najwyższej 22 kategorii (lewa strona tabeli) wynagrodzenie podwyższono do kwoty 2400 zł (maksymalnie do 4850 zł) - wyjaśnia gazeta.

 

Gazeta Prawna 03.02.09

Brak tagów