Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Leki stanieją, ale jeszcze nie teraz

Sylwia Szparkowska, Rzeczpospolita | 2009-01-30

Leki na cukrzycę, jaskrę czy astmę miały stanieć na dniach. Nowych przepisów wciąż jednak nie ma, więc na obniżki przyjdzie poczekać co najmniej kilka tygodni - informuje Rzeczpospolita.

To już druga wpadka tego rodzaju w tej kadencji: resort zdrowia po raz kolejny nie wysłał na czas list refundacyjnych leków do druku w Dzienniku Ustaw.
Poprzednio, w pierwszych dniach grudnia 2007 r., doprowadziło to do całkowitego chaosu w aptekach: pacjenci wykupywali leki po różnych cenach, bo aptekarze w ostatniej chwili dostali nowe cenniki mające obowiązywać od 1 grudnia.
W tej chwili grozi nam identyczna sytuacja: zgodnie z projektem rozporządzenia o refundacji leków ich nowe ceny powinny zacząć obowiązywać od 1 lutego. Rozporządzenia nie ma, do aptek nie trafiła jeszcze żadna informacja w tej sprawie.
Jak mówi Jakub Gołąb, rzecznik Ministerstwa Zdrowia na pewno ten termin zostanie przesunięty. Projekty rozporządzeń są już w Rządowym Centrum Legislacji, potem musi je podpisać minister zdrowia i minister finansów. Dopiero wtedy zostanie określona ostateczna data wejścia przepisów w życie. Nie chcemy, by farmaceuci zostali zaskoczeni zmianami - dodaje.

 

Rzeczpospolita 30.01.09

Brak tagów