Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lech Kaczyński chce zaangażować się w naprawę służby zdrowia

Gazeta Prawna | 2009-01-29

Prezydent  zapowiedział podczas spotkania z pracownikami szpitala w Nysie, że zaangażuje się w działania na rzecz poprawy sytuacji w służbie zdrowia - informuje Gazeta Prawna.

Wśród spraw do załatwienia Lech Kaczyński wymienił podniesienie nakładów na służbę zdrowia. "Trzeba powoli, krok po kroku, wracać do zakładanego poziomu finansowania w wysokości 12 proc. Nie obiecuję zrobienia tego w przeciągu roku czy dwóch" - oświadczył prezydent.
Lech Kaczyński zaznaczył, że uporządkowania wymaga też kwestia płac w służbie zdrowia. "W tej chwili są one zróżnicowane - przy wykonywaniu tych samych prac - w sposób nieprawdopodobny" - ocenił.
Zdaniem prezydenta trzeba również wprowadzić zmiany organizacyjne, które wyeliminują mechanizm ciągłego zadłużania się szpitali i ciągłego pokrywania długów z budżetu. "To powoduje, że jednostki w istocie lepsze są w finansowaniu wypierane przez gorsze" - mówił.
"Będę aktywny w ramach konstytucji, która daje mi prawo inicjatywy ustawodawczej i prawo weta"  - zapowiedział prezydent.

 

Gazeta Prawna 29.01.09

Brak tagów