Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

NFZ zapewnia, że zapłaci za każdą dializę

Gazeta Prawna | 2009-01-29

Część stacji dializ nie podpisała kontraktów z NFZ na ten rok. To może oznaczać, że nawet 10 tys. pacjentów może mieć poważne utrudnienia w dostępie do hemodializ- informuje GP.

Wciąż nie ma porozumienia między NFZ a przedstawicielami stacji dializ. Jak twierdzą ci ostatni, tylko w jednym województwie (podlaskim) stacje dializ podpisały kontrakty z Funduszem na proponowanych przez niego warunkach. Natomiast z danych NFZ wynika, że połowa placówek wykonujących tego typu świadczenia zgodziła się na warunki Funduszu.
Te, które tego nie zrobiły, nie zgodziły się na stawkę proponowaną przez NFZ za wykonywanie hemodializ. Za jedno takie świadczenie NFZ płaci 400 zł.
- Refundacja za procedurę pozostaje na niezmienionym poziomie od czterech lat - podkreśla Iwona Mazur, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych (OSOD).
Przedstawiciele stacji dializ domagają się podwyższenia stawki do 445 zł. NFZ zaproponował 415 zł.
- Zgodziliśmy się na taką cenę, pod warunkiem że po dwóch miesiącach będzie ona renegocjowana. Ostatecznie jednak NFZ wycofał się ze swojej propozycji - dodaje Iwona Mazur.

 

Gazeta Prawna 29.01.09

Brak tagów