Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Produkty lecznicze szybciej w sprzedaży

Gazeta Prawna | 2009-01-27

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych będzie wydawał pozwolenia na dopuszczenie leków do obrotu. Obecnie decyzje takie podejmuje minister zdrowia- podaje Gazeta Prawna.

Gazeta Prawna podaje, że Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt ustawy o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Obecnie projekt musi trafić pod obrady rządu. Dzięki nowym regulacjom rejestracja produktów leczniczych ma być oddzielona od procesu refundacji leków.
Obecnie, zarówno decyzje o dopuszczeniu konkretnego produktu do sprzedaży, jak i umieszczeniu go na wykazie leków finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, podejmuje minister zdrowia. Zdaniem ekspertów, łączenie tych uprawnień przez jeden urząd jest niewskazane, bo może prowadzić do zachowań korupcyjnych. Dlatego projekt ustawy zakłada, że prezes wspomnianego urzędu będzie wydawał pozwolenia na dopuszczenie produktów leczniczych do obrotu. Natomiast szef resortu zdrowia będzie odpowiadał za przygotowywanie zmian na listach refundacyjnych. Minister zdrowia będzie również wydawał zgodę na sprowadzenie z zagranicy leku, który jest co prawda dopuszczony do sprzedaży, ale nie można go kupić w Polsce - wyjaśnia GP.

 

Gazeta Prawna 27.01.09

Brak tagów