Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Koniec sprzedaży Aviomarinu na stacjach benzynowych

Gazeta Prawna | 2009-01-27

Najpopularniejszego środka na chorobę lokomocyjną nie będzie można kupić w sklepach i na stacjach benzynowych- pisze Gazeta Prawna.

Gazeta Prawna informuje, że Ministerstwo Zdrowia przesłało do Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia, które określa kryteria, jakie muszą spełniać produkty lecznicze dopuszczone do obrotu pozaaptecznego oraz w punktach aptecznych. Zgodnie z nim leki sprzedawane bez recepty muszą być przede wszystkim bezpieczne w stosowaniu i nie mogą stwarzać niebezpieczeństwa wywołania uzależnienia. Produkty lecznicze niewymagające ordynacji lekarskiej muszą być przeznaczone wyłącznie do stosowania doustnego (czyli np. tabletki), z wyłączeniem antyseptyków oraz środków dezynfekujących. Poza tym muszą być one dostępne w sprzedaży przez okres co najmniej pięciu lat.
Projekt rozporządzenia zakłada również, że do obrotu w sklepach ogólnodostępnych oraz w punktach specjalistycznego zaopatrzenia medycznego nie mogą być dopuszczone produkty lecznicze, których niekontrolowane stosowanie wiąże się z poważnym ryzykiem wystąpienia działania niepożądanego lub przedawkowania. Między innymi z tego powodu resort zdrowia zamierza wprowadzić zakaz sprzedaży poza aptekami popularnego aviomarinu - informuje gazeta.

 

Gazeta Prawna 27.01.09

Brak tagów