Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"Będziemy przekonywali szpitale, by zaczęły dyżurować. Jeśli się nie uda, to będą kary"

Ewa Zwierzchowska, Życie Warszawy | 2009-01-23

Szpitale, które nie włączą się do ostrych dyżurów, mogą być karane obcięciem części kontraktu- informuje Życie Warszawy.

O tym, że Warszawa potrzebuje ostrych dyżurow, świadczy m.in. wzrastająca liczba przyjmowanych pacjentów. W szpitalu na Lindleya w styczniu na ostry dyżur ortopedyczny zgłasza się nawet o 20 – 40 proc. więcej pacjentów niż w innych miesiącach. W ostatnią środę przyjęto o ponad 70 proc. więcej osób niż wynosi średnia za rok 2008!

Wczoraj w ratuszu debatowali o tym m.in. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i  Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Jeszcze będziemy przekonywali szpitale, by zaczęły dyżurować. Jeśli się nie uda, to będą kary – mówi Kozłowski.

Kolejną palącą kwestią jest ułożenie grafiku dyżurów. Problem pojawił się jesienią ubiegłego roku. Wtedy wojewoda, jak sam twierdzi, „awaryjnie” podjął się układania grafików.
Zrobił to także teraz i grafik jest ustalony do końca lutego. Co później? Wojewoda uważa, że powinien robić to ratusz. Miejscy urzędnicy odmówili komentarza.

 

Życie Warszawy 23.01.09

Brak tagów