Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lublin: powstało nowe centrum medycyny sportowej

Gazeta Wyborcza | 2009-01-22

Sportowcy i uczniowie szkół o takim profilu mogą od czwartku korzystać w Lublinie z doskonale wyposażonego centrum medycyny sportowej. W tym samym budynku uruchomiona została pierwsza w mieście kabina do leczenia zimnem - informuje Gazeta Wyborcza.
 

Dotychczas sportowcy i uczniowie ze szkół sportowych byli badani w przychodni przy al. Zygmuntowskich, urządzonej w dawnej szatni kortów. Standard był tragiczny, poza tym ośrodkowi brakowało laboratoriów. Obiekt podlegał bezpośrednio Urzędowi Marszałkowskiemu, który zdecydował, że czas zamknąć starą przychodnię. Prowadzenie medycyny sportowej marszałek przekazał Wojewódzkiemu Ośrodkowi Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczemu (WOMP CP-L) w Lublinie.
Ośrodek wydzierżawił przy Nowym Świecie budynek od prywatnego właściciela, który w zamian za ośmioletnią umowę zobowiązał się zaadaptować go do potrzeb przychodni sportowej. Natomiast pieniądze na wyposażenie przekazał Urząd Marszałkowski.
Nowy ośrodek ma w porównaniu z poprzednim więcej sprzętu, przybyły np. urządzenia do badań antropometrycznych, czyli takich, które określają różne parametry ciała. Jest też nowe wyposażenie służące do prób wysiłkowych oraz kabina do leczenia zimnem.
Seanse krioterapeutyczne przepisują chorym specjaliści i refunduje je NFZ. W przyszłości lubelskie centrum chce także leczyć zimnem prywatnych pacjentów. Seans kosztowałby około 30 zł, przed wejściem do kriokomory wszyscy są badani.

 

Gazeta Wyborcza 22.01.2009

Brak tagów