Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Brakuje łózek w warszawskich szpitalach

Wirtualna Polska | 2009-01-22

Warszawskie szpitale przyjmują na oddziały internistyczne już tylko w przypadku zagrożenia życia. W Szpitalu Czerniakowskim chorzy leżą na korytarzach. Wolnych miejsc brakuje w lecznicach na Grenadierów i Lindleya oraz w szpitalach Praskim i Bielańskim - alarmuje "Metro".

Miejsc na internie brakuje też w podwarszawskich szpitalach. – Wolnych łóżek nie ma nawet na korytarzach. Wkrótce zaczniemy też pożyczać łóżka z innych oddziałów, np. z ortopedii – opowiada dr Elżbieta Trojanowska ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wołominie.

Co dolega warszawiakom? Najwięcej osób choruje na grypę. Przy obecnej pogodzie łatwo o przeziębienia i infekcje, które często przebiegają z powikłaniami. Najgroźniejsze są jednak te pogrypowe.– Mogą nawet zakończyć się zgonem – ostrzega prof. Brydak z Krajowego Ośrodka ds. Grypy. Zapalenie oskrzeli, płuc, częściowa lub całkowita utrata słuchu, zaburzenia nefrologiczne lub kardiologiczne – to tylko część dolegliwości, które nam grożą po grypie.

Lekarze radzą: jeśli ktoś ma katar, kicha czy kaszle, najlepiej zostać w domu. Należy też unikać zatłoczonych miejsc, np. kin czy supermarketów, w których wirus szybciej się przenosi - podaje "Metro".


Wirtualna Polska 22.01.09

Brak tagów