Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

W szpitalach brakuje miejsc dla małych warszawiakow

Anna Rokicińska, Polska The Times | 2009-01-21

W stołecznych szpitalach dziecięcych brakuje miejsc dla chorych maluchów, które są odsyłane do lecznic w innych miastach- informuje Polska The Times.

Prof. Andrzej Radzikowski, konsultant wojewódzki ds. pediatrii wyjaśnia, że aby szpitale dziecięce mogły leczyć według obowiązujących standardów, tylko 60 proc. wszystkich miejsc powinno być zajętych, a 40 proc. powinno przechodzić dezynfekcję.

- Trudno w to uwierzyć, ale są takie dni, że w szpitalach warszawskich mamy 140 proc. obłożenia i w jednej sali leżą dzieci z zapaleniem płuc i rotawirusami - dodaje. Na domiar złego baza szpitali dziecięcych, to głównie stare budynki, które wprost powinny zostać nazwane ruderami.

Zdaniem ratusza sytuacja poprawi się najwcześniej za kilka lat. - Rozbudowujemy, co się da - zapewnia Krzysztof Marcin Zakrzewski, p.o. dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej urzędu miasta. W lutym tego roku zostanie oddany nowoczesny oddział pediatryczny w Szpitalu Bielańskim na 25 łóżek dla starszych dzieci i 8 dla noworodków.

W Szpitalu św. Rodziny przy ul. Madalińskiego ma powstać do 2010 r. Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem z 60 łóżkami pediatrycznymi i 20 chirurgicznymi. Z kolei do szpitala przy ul. Kopernika mają trafiać tylko dzieci wymagające jednodniowego leczenia. Rozbudowują się też trzy szpitale położnicze.

 

Polska The Times 21.01.09

Brak tagów