Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

W Warszawie ruszy pogotowie on-line

Życie Warszawy | 2009-01-21

Karetki z chorymi nie będą już krążyć po stolicy. Wolne miejsce w szpitalu lub stół operacyjny znajdzie im system komputerowy - zapowiada "Życie Warszawy".

Nad stworzeniem takiego systemu ratownictwa medycznego pracuje Wojskowy Instytut Medyczny wraz z Wojskową Akademią Techniczną. Pomysł popierają wojewoda i miasto.

W Warszawie wciąż nie ma programu informatycznego, który zastąpiłby dzienne meldunki wysyłane przez dyrektorów lecznic do lekarza dyżurnego miasta. Teraz koordynator medyczny zbiera informacje o wolnych miejscach w szpitalach i przekazuje je pogotowiu. Raporty nie są jednak uzupełniane w systemie, co sprawia, że dane z poranka są już nieaktualne po kilku godzinach.Dzięki rozwiązaniu on-line dyżurny koordynator miałby pełną wiedzę, dokąd może skierować pacjenta z konkretnym urazem i gdzie na pewno otrzyma on pełną pomoc.

Jak zapewnia rzecznik WIM płk Wojciech Lubiński, opracowanie naukowe programu będzie gotowe maksymalnie w ciągu trzech miesięcy. Nowe rozwiązanie należałoby wdrożyć w stolicy jeszcze przed Euro 2012.


Życie Warszawy 21.01.09

Brak tagów