Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Placówka b.dyrektor szpitala wojewódzkiego przyjmowała 2 mln zł rocznie

Gazeta Wyborcza | 2009-01-19

Oskarżona o przyjmowanie korzyści majątkowych od firm farmaceutycznych b. dyrektor szpitala wojewódzkiego w Olsztynie Bożena M. przyznała w piątek w sądzie, że jej placówka przyjmowała rocznie nawet 2 mln zł darowizn - informuje Gazeta Wyborcza.

Darowizny firm medycznych i farmaceutycznych polegały m.in. na opłacaniu szkoleń dla personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, czy sponsorowaniu przedsięwzięc niezwiązanych z procesem leczniczym, np. takich jak noworoczne spotkanie pracowników szpitala.
Oprócz Bożeny M. oskarżeni są takżę pracownicy szpitali w Gdańsku i Olsztynie odpowiedzialni za organizowanie przetargów oraz pracownicy firm medycznych, które sprzedawały szpitalom sprzęt.
Zdaniem prokuratury do ustawiania przetargów na sprzęt medyczny i leki miało dochodzić w latach 2002-2007. Pracowników szpitali przedstawiciele czołowych firm farmaceutycznych i medycznych mieli korumpować pieniędzmi wypłacanymi jako "premie" lub 1 proc. wartości wygranego przetargu oraz opłacaniem im pobytu w hotelach, fundowaniem kolacji czy kupowaniem zagranicznych wycieczek.

 

Gazeta Wyborcza, 19.01.09

Brak tagów