Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Siemens Financial Services wprowadza SimplyLoan - finansowanie online dla lekarzy

MedicalOnline.pl | 2018-11-21

SimplyLoan umożliwi lekarzom szybkie, wygodne i bezpieczne uzyskanie pożyczki leasingowej online na wysoką kwotę – nawet 200 tys. zł, a w przyszłości 1 mln zł. Dzięki wykorzystaniu algorytmu do oceny wiarygodności kredytowej czas potrzebny na wydanie decyzji o przyznaniu finansowania skróci się do 15 minut. Umowy podpisywane są elektronicznie, co dodatkowo przyspiesza otrzymanie pożyczki.

Siemens Financial Services wprowadza na rynek nową usługę, która umożliwi lekarzom prowadzącym prywatną praktykę szybkie i wygodne finansowanie zakupu sprzętu. Pożyczki leasingowe pod marką SimplyLoan będą udzielane przez Internet, bez konieczności wizyty w oddziale instytucji finansowej, wypełniania papierowych wniosków i długiego oczekiwania na decyzję kredytową. Już w listopadzie nową usługę zaoferują najlepsi dostawcy aparatury medycznej, współpracujący z Siemens Financial Services.  W pierwszej kolejności SimplyLoan będzie dostępny przy zakupie sprzętu dla stomatologów (w tym ortodontów, implantologów i chirurgów stomatologicznych), okulistów, dermatologów (medycyna estetyczna), kardiologów, ginekologów, laryngologów i ortopedów.

– Jak pokazują badania Siemens Financial Services, pożyczka leasingowa to najpopularniejsze źródło finansowania zewnętrznego, z którego korzysta około 20 proc. firm MŚP z branży medycznej. SimplyLoan to innowacyjne rozwiązanie na tym rynku. Lekarze coraz częściej muszą konkurować o pacjenta jakością urządzeń medycznych, w które wyposażony jest gabinet. Dzięki SimplyLoan będą mogli pozyskać finansowanie na nowoczesny sprzęt w bardzo wygodny sposób i w konkurencyjnej cenie – mówi Grzegorz Jarzębski, szef linii biznesowej Asset Finance w Siemens Financial Services.

– Pożyczka leasingowa to najbardziej elastyczna forma finansowania zewnętrznego, która daje m.in. możliwość sfinansowania całej inwestycji, włącznie z 8-procentowym VAT-em, bez wkładu własnego. Siemens Financial Services jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku w zakresie udzielania tego typu wsparcia. Rozumiemy potrzeby dostawców sprzętu medycznego i lekarzy, dlatego dążyliśmy do maksymalnego przyspieszenia i uproszczenia procedury przyznawania finansowania na aparaturę medyczną. Jesteśmy przekonani, że SimplyLoan będzie dla dostawców istotnym narzędziem wspierającym sprzedaż – mówi Tomasz Szyszka, Medical Industry Business Development Manager w Siemens Financial Services.

Przewagę konkurencyjną SimplyLoan tworzą szybka decyzja kredytowa, wydawana online i podpisywanie umowy pożyczki w formie elektronicznej. Gwarantuje to możliwość pozyskania kwoty w wysokości oferowanej przez banki, uzyskanie decyzji kredytowej w kwadrans, bez formalności, skomplikowanych i długotrwałych procedur i w cenie bardziej atrakcyjnej niż w przypadku przeciętnego kredytu bankowego, a do tego daje możliwość zamknięcia całej procedury, wraz z wydaniem sprzętu, nawet w godzinę. Wartość finansowania w ramach SimplyLoan udzielanego na maksymalnie 84 miesięcy sięgnie 200 tys. zł, a w przyszłości nawet 1 mln zł.

Dzięki wykorzystaniu algorytmu do oceny wiarygodności kredytowej czas potrzebny na wydanie decyzji o przyznaniu finansowania w SimplyLoan skrócił się do 15 minut, podczas gdy rynkowy standard oczekiwania to 48 godzin. Umowy pożyczkowe zawierane w ramach SimplyLoan podpisywane są poprzez platformę Autenti, co dodatkowo przyspiesza proces otrzymania finansowania. Pożyczkobiorca do złożenia e-podpisu potrzebuje jedynie telefonu komórkowego i adresu email, nie musi instalować żadnego oprogramowania, ani kupować specjalistycznego sprzętu czy zakładać dedykowanego konta.

– Wprowadzenie podpisu elektronicznego firmy Autenti znacząco uprościło procedurę uzyskiwania pożyczki w ostatnim etapie, kiedy zawierana jest umowa. W SimplyLoan cały proces jest zautomatyzowany i maksymalnie krótki – mówi Tomasz Szyszka, z Siemens Financial Services.

Jak działa SimplyLoan? Po wyborze sprzętu, lekarz otrzyma na adres mailowy link przekierowujący do strony internetowej aplikacji webowej SimplyLoan, w której dokończy procedurę i zweryfikuje swoją tożsamość (poprzez przelanie 1 zł na wskazane wcześniej konto). Następnie algorytm błyskawicznie zbada jego historię kredytową, by w kilkanaście minut wydać decyzję kredytową.

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji lekarz podpisuje umowę pożyczkową poprzez platformę Autenti.

– Dzięki błyskawicznej decyzji o przyznaniu kredytu oraz sprawnemu procesowi realizacji transakcji, klient jest w stanie niemalże natychmiast odebrać zakupioną maszynę. SimplyLoan gwarantuje oszczędność czasu oraz poprawia wygodę w prowadzeniu biznesu – podsumowuje Grzegorz Jarzębski, z Siemens Financial Services.

Brak tagów