Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Ginekologia w rzeszowskim Szpitalu Miejskim zamknięta

Gazeta Wyborcza | 2009-01-15

W środę 14 stycznia  dyrektor szpitala przy Rycerskiej w Rzeszowie podjął decyzję o zamknięciu do odwołania oddziału ginekologiczno-położniczego. Zatrudnieni w placówce lekarze i pielęgniarki zostali wysłani na urlop - podaje Gazeta Wyborcza.

Przyjęcia pacjentek zostały wstrzymane jeszcze w grudniu. Wtedy było wiadomo, że 1 stycznia z oddziału odejdzie dziewięciu lekarzy specjalistów. Nie przedłużyli kontraktów, bo nie doszli do porozumienia z dyrekcją w sprawie nowych stawek. Zgłosili jednak chęć rozmów z dyrektorem.

- Próbujemy dogadać szczegóły prawne przyszłych umów. Nie ma przeszkód, żeby lekarze pracowali w NZOZ-ie, który świadczyłby usługi dla szpitala. Sporna jest jeszcze kwestia liczby dyżurów i wysokości stawki ubezpieczeniowej. Musimy ustalić także, na jakich warunkach ma być podpisana umowa z NZOZ-em. Kolejną turę rozmów odbędziemy prawdopodobnie w poniedziałek. Jeśli się dogadamy, jestem gotów uruchomić oddział nawet w poniedziałek - zapowiada dyrektor placówki Leszek Czerwiński.

 

Gazeta Wyborcza, 15.01.09

Brak tagów