Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Z jakiego finansowania może korzystać branża medyczna

MedicalOnline.pl | 2018-03-14

Branża medyczna na co dzień wykorzystuje wysokiej jakości, nowoczesne i specjalistyczne sprzęty oraz urządzenia, których wartość niekiedy przekracza możliwości zakupu za gotówkę. By wyposażyć klinikę czy gabinet lekarski nie trzeba jednak latami odkładać pieniędzy, ponieważ banki oferują przedstawicielom branży medycznej niezwykle korzystne warunki kredytów, właśnie z przeznaczeniem na rozwój działalności. Jest to tak zwany kredyt dla profesjonalistów, który jest udzielany na nieco innych zasadach, niż standardowy kredyt dla innych konsumentów.

Kredyt dla profesjonalistów- możliwość sfinansowania inwestycji w branży medycznej

Środki kredytowe w ramach kredytu dla profesjonalistów przede wszystkim są udzielane na o wiele prostszych zasadach, niż inne pożyczki. Bankom wystarczy w takiej sytuacji jedynie zaświadczenie o zarobkach. Nie ma konieczności szukania poręczycieli czy też korzystania z poręczenia majątkowego. Również wysokość kwoty kredytu dla profesjonalistów może być znacznie wyższa, niż w przypadku innych kredytobiorców. Banki doskonale zdają sobie sprawę, że wyposażenie gabinetu czy sali zabiegowej, wiąże się z ogromnymi kosztami i chętnie udzielają profesjonalistom niezbędnych na ten cel środków. Kwota widniejąca w umowie szybko trafia na konto bankowe kredytobiorcy i może być od razu wydatkowana wedle jego potrzeb.

Banki nie wymagają od profesjonalistów dokładnego określenia celu, na który zostaną przeznaczone środki. W tej kwestii specjaliści związani z branżą medyczną, ponieważ o nich mowa w artykule, mają prawie zupełną dowolność. Chodzi jedynie o to, aby środki zostały spożytkowane na cel w jakikolwiek sposób związany z działalnością zawodową. Ponadto profesjonaliści mają zapewniony szereg udogodnień, związanych ze spłatą kredytu. Jednym z nich jest czasowe zawieszenie spłaty raty. W tym czasie mogą być zwracane bankowi jedynie odsetki. Kolejna kwestia to możliwość wydłużenia okresu kredytowania nawet o pół roku. Banki podchodzą elastycznie również do wielkości rat, które mogą być modyfikowane, zgodnie z możliwościami spłacania przez profesjonalistów. Kredytobiorca może również wnioskować o zmianę dnia pobierania przez bank kwoty raty.

Już po pół roku prowadzenia działalności w sektorze, jakim jest branża medyczna, można starać się o kredyt dla profesjonalistów, na czas kredytowania sięgający nawet 12 lat. W ramach tej usługi bankowej, możliwa jest również konsolidacja wcześniejszych zobowiązań z nowo zaciąganym. Takie rozwiązanie pomaga wyjść z długów, i jednocześnie rozwinąć działalność w taki sposób, aby przynosiła satysfakcjonujące dochody.

Brak tagów