Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Strajk pielęgniarek ogarnia całą Polskę

Maciej Stańczyk | 2009-01-15

Rozszerza się protest pielęgniarek domagających się podwyżek pensji. Do strajkujących sióstr z Warszawy czy Jarosławia dołączają pielęgniarki z Chełma, które od dzisiaj będą brać urlopy na żądanie- informuje Polska The Times.

Bunt wisi na włosku też w innych miastach. W lutym fala protestu może rozlać się na cały kraj.
O tym, czy i kiedy rozpocznie się ogólnopolski strajk, decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu na posiedzeniu zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

W Łodzi negocjacje dotyczące płac zawieszono w zeszłym roku, bo kierujący szpitalami poprosili o czas ze względu na podpisywanie kontraktów z NFZ. Szkopuł w tym, że w większości placówek nie wrócono do rozmów. Dlatego już w piątek łódzkie pielęgniarki będą rozmawiały o zmasowanym proteście.

Gorąco będzie na Lubelszczyźnie. W Radzyniu Podlaskim trwają jeszcze negocjacje. Ale w Chełmie protest zaczyna się już dzisiaj.

To nie koniec, bo w regionie do protestu szykuje się jeszcze biały personel z Włodawy i Biłgoraju. - Dyrektorzy faworyzują tylko jedną grupę zawodową. Lekarze dostali podwyżki takie, jakie chcieli, a pielęgniarki mają obejść się smakiem - mówi nam Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca związku na Lubelszczyźnie.

Z naszych informacji wynika, że protesty wiszą na włosku także we Wrocławiu, Włoszczowie, Myślenicach, Gdańsku i Wadowicach.

 

Polska The Times 15.01.09

Brak tagów