Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

MedApp i Microsoft zacieśniają współpracę

MedicalOnline.pl | 2017-08-24

23 sierpnia 2017 r. MedApp podpisał umowę z Microsoft, na mocy której gigant z Redmond przekaże spółce 30 tys. USD na rozbudowę funkcjonalności systemu Carna Life Holo o tworzenie trójwymiarowych obrazów mózgu, klatki piersiowej, układu krwionośnego, wątroby i płuc.

Umowa obowiązywać będzie do 1 grudnia 2017 r., a wsparcie pieniężne wypłacone zostanie w kilku transzach.

- Zaufanie i wsparcie ze strony Microsoft pokazują, że oferowane przez MedApp rozwiązania są na najwyższym poziomie. Dzięki dofinansowaniu będziemy mogli wzbogacić nasz system Carna Life Holo o kolejne funkcjonalności, co uczyni go bardziej kompletnym. Usługa znajdzie zastosowania nie tylko w kardiologii, ale innych specjalizacjach lekarskich. W efekcie grono naszych potencjalnych klientów poszerzy się – komentuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

MedApp współpracuje już z Microsoft w zakresie wykorzystania gogli HoloLens w obrazowaniu 3D serca pacjenta, aby pomóc lekarzom dokładniej przygotować się do operacji. Co więcej, ta funkcjonalność systemu Carna Life Holo została już sprawdzona w warunkach naturalnych. W maju bieżącego roku w Pracowni Elektrofizjologii I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzono zabieg ablacji podłoża migotania przedsionków, w trakcie którego po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano personelowi medycznemu możliwości Carna Life Holo. W czerwcu z kolei, we współpracy z prof. dr hab. n.med. Dariuszem Dudkiem, podczas debaty European Internet Forum (odbyła się w Parlamencie Europejskim), MedApp przeprowadził pierwszą na świecie międzynarodową holograficzną teletransmisję. Odbyła się ona między goglami HoloLens w Krakowie a trzema urządzeniami w Belgii. Każdy użytkownik okularów mógł w czasie rzeczywistym widzieć ten sam obraz serca w 3D.

- Dzięki certyfikatowi CE jesteśmy już gotowi do wprowadzenia w użycie naszych produktów. Niemniej, w ramach zespołu R&D wciąż udoskonalamy obecne funkcjonalności, takie jak inteligentne algorytmy do analizy zdarzeń kardiologicznych, a także pracujemy nad nowymi, takimi jak obrazowanie 3D/4D czy predykcja, która umożliwia budowanie możliwych scenariuszy rozwoju choroby – podsumowuje Kierepka.

Brak tagów