Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w nowej warszawskiej placówce

MedicalOnline.pl | 2017-07-27

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser to największy, niepubliczny ośrodek chirurgii okulistycznej w Polsce, wykorzystujący nowoczesne metody diagnostyki i leczenia schorzeń wzroku.  Od 1 lipca 2017 r. w nowej siedzibie kliniki, przy ul. Dolańskiego 2 w Warszawie, pacjenci będą mogli w szerszym zakresie skorzystać z diagnostyki i leczenia jaskry, zaćmy oraz chirurgii refrakcyjnej, w tym zabiegów w technologii SMILE.

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser zostało powołane do życia w 1996 r. przez prof. Jerzego Szaflika – wieloletniego Kierownika Katedry i Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, autora i współautora blisko 290 publikacji naukowych, 16 podręczników, redaktora naczelnego 2 czasopism medycznych i prelegenta ponad 325 konferencji krajowych oraz zagranicznych. Jako prekursor okulistyki, profesor Jerzy Szaflik stworzył Bank Tkanek Oka w Warszawie, który rozpoczął swoją działalność w 1995 roku. Ponadto wraz z międzynarodowym zespołem badaczy skupił się na problemach genetyki okulistycznej oraz wdrożył technikę zabiegu pozatorebkowego usunięcia zaćmy. Jako jeden z pierwszych polskich chirurgów wprowadził nowoczesną metodę chirurgicznego usuwania zaćmy - fakoemulsyfikację, a w ostatnim czasie również usuwanie zaćmy przy użyciu lasera femtosekundowego. W 2012 r. kapituła PAN zdecydowała się odznaczyć prof. Jerzego Szaflika Medalem PAN  za szczególne zasługi dla nauki polskiej i światowej.

Do głównych obszarów specjalizacji Centrum Mikrochirurgii Oka Laser zalicza się operacje zaćmy, jaskry, stożka rogówki oraz zabiegi na siatkówce. CMO Laser jako pierwszy, niepubliczny ośrodek chirurgii okulistycznej w Polsce wprowadził również laserową korekcją wad wzroku. W klinice operowane są krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Jako jeden z nielicznych Polskich ośrodków CMO LASER wprowadziło zabiegi indywidualizowane wykonywane w oparciu o topografię rogówki czy wavefront. Dzięki tym technikom możliwe jest nie tylko skorygowanie wady wzroku, ale także poprawa jakości widzenia u pacjentów z wrodzonym nieregularnym astygmatyzmem rogówkowym oraz u osób po wcześniejszych zabiegach refrakcyjnych,  usunięcia zaćmy, przeszczepach rogówki. W wybranych przypadkach przeprowadzane są także tego typu zabiegi u pacjentów ze stożkiem rogówki, łącząc je z procedurą cross-linking. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu i innowacyjnych technik operacyjnych, zabieg laserowej korekcji wady wzroku jest bezbolesny, trwa zaledwie 15 minut, a samo działanie lasera to około 20 – 40 sekund. Pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. Powrót do codziennych czynności następuje po około 5 dniach.

Nowa placówka przy ul. Dolańskiego 2 w Warszawie zapewni pełen komfort korzystania z usług okulistycznych. Jej powierzchnia użytkowa została powiększona 4-krotnie w porównaniu do dotychczasowej siedziby, a do dyspozycji oddanych zostanie łącznie 17 nowoczesnych gabinetów, 2 sale operacyjne oraz kompleksowe zaplecze diagnostyczne. Nowa siedziba kliniki to także wyjście naprzeciw potrzebom pacjenta w każdym wieku. Oprócz okulistyki dziecięciej, placówka wdroży specjalny program opieki nad osobami z cukrzycą - wśród specjalistów dostępny będzie także lekarz diabetolog.

Po rozpoczęciu działalności nowej placówki, w dalszym ciągu funkcjonować będzie filia Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w Siedlcach, przy ulicy Aleksandrowskiej 4. Wszystkich pacjentów, którzy do tej pory leczyli się w punktach przy ul. Grzybowskiej 6/10 oraz przy ul. Nowy Świat 33 lok. 14, od 1 lipca 2017 roku zapraszamy do nowego budynku przy ul. Dolańskiego 2 w Warszawie.

Brak tagów