Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Gigantyczna inwestycja na rynku medycznym – blisko 30 mln na rozwój polskiej sieci placówek

MedicalOnline.pl | 2017-03-28

Proroctwa związane z polskim rynkiem medycznym zaczynają się spełniać. Sieć Blue Medica z Łodzi otrzymała 30 mln zł z Funduszu WinVentures na rozwój, którego celem są przejęcia kolejnych placówek. Inwestycja potwierdza prognozy sprzed 4 lat, mówiące o konsolidacji rynku przez obcych i rodzimych potentatów.

Poszukiwania inwestora trwały kilkanaście miesięcy. W tym czasie spółka Blue Medica prowadziła negocjacje z kilkoma funduszami, ale ostatecznie umowę udało się podpisać w styczniu 2017 r. z Funduszem WinVentures. Rozwój sieci planowany jest w oparciu o dotychczasową strategię biznesową i marketingową. Blue Medica rozpoczęła działalność w 2015 roku. Na początek pod zarządzanie spółki trafiły dwie placówki w Łodzi: POZ oraz poradnia specjalistyczna oferująca usługi ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie neurologii oraz diabetologii. Pieniądze z funduszu posłużą do przejęcia kolejnych placówek w województwie łódzkim i mazowieckim. WinVentures ma ponad połowę udziałów w spółce, jednak po zrealizowaniu odpowiednich kroków milowych pierwotni właściciele (Paweł Jarosz – założyciel sieci, oraz Maciej Hazubski – znany z funduszu IQ Partners S.A.) odzyskają pełną kontrolę nad spółką. Docelowo Blue Medica oprze swój model biznesowy na placówkach oferujących wizyty komercyjne oraz placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Dotychczasowy model biznesowy, jaki stworzyliśmy dla Blue Medica, sprawdza się znakomicie, dlatego też podjęliśmy decyzję o ekspansji – tłumaczy dr Paweł Jarosz, prezes i założyciel spółki – Fundusz zaufał nam pod względem planowania inwestycji, biorąc pod uwagę nasz dotychczasowy sukces na rynku usług medycznych, a także obecne i prognozowane zyski. To dla nas potwierdzenie, że działamy profesjonalnie i idziemy w dobrym kierunku – dodaje.

Od 2013 r. rynek medyczny zmierza w kierunku konsolidacji w sektorze usług prywatnych. Zaczęło się od Bupa, która przejęła Lux Med. W ślad za nią ruszyła również Life Healthcare International Ltd (zwiększenie do 100% udziałów w Scanmedzie). W siłę rośnie Grupa PZU, która do 2020 r. ma zamiar przeznaczyć na rozbudowę sieci 800 mln zł. Również spółka Neuca Med stale kupuje nowe placówki obejmując aktualnie świadczeniami kilkadziesiąt tysięcy pacjentów. Konsolidują się także placówki samorządowe, stwarzając w ten sposób przewagę konkurencyjną wobec prywatnych gigantów.

Brak tagów