Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowa generacja defibrylatorów zewnętrznych

internet | 2016-11-29
Nowa generacja defibrylatorów zewnętrznych

Zmieniony tryb wsparcia resuscytacji, wbudowany czujnik poziomu hałasu, zdalna kontrola oraz możliwość lokalizacji urządzenia to główne zmiany, które w przyszłości staną się standardem defibrylatorów zewnętrznych AED. LIFEPAK CR2 to pierwszy z nowej generacji aparatów, które na co dzień spotykamy na dworcach, lotniskach, hotelach, urzędach lub w centrach handlowych.

Lepsza kontrola i lokalizacja dźwiękowa

Urządzenia AED są skuteczne tylko wtedy, gdy są w zasięgu ręki i gotowe do pracy. Nowa generacja wnosi system monitoringu, który niezależnie od liczny posiadanych urządzeń, pozwala sprawdzić ich stan gotowości oraz dokładne położenie każdego z nich. Ponadto za każdym razem, gdy defibrylator zostanie przeniesiony z ustalonej lokalizacji dzięki stałemu połączeniu z menedżerem programów AED, otrzymamy powiadomienie e-mail lub sms o jego aktualnej pozycji. W razie potrzeby defibrylator będzie emitował sygnał dźwiękowy w celu zasygnalizowania przybliżonego położenia, co ułatwi jego zlokalizowanie. To rozwiązanie oznacza nie tylko mniejsze koszty związane z utrzymaniem urządzenia w gotowości, ale stanowi także zabezpieczenie przed ewentualnymi kradzieżami.

Automatyczne dopasowanie komend głosowych

Technologię ClearVoice z dynamicznym sterowaniem głośnością opracowano specjalnie do przenośnych urządzeń medycznych. Uwzględnia ona sposób, w jaki ludzkie ucho interpretuje komendy dźwiękowe i instrukcje w rzeczywistych warunkach udzielania pomocy w miejscach takich jak centra handlowe, autostrady lub dworce. Wbudowany czujnik poziomu hałasu monitoruje jego poziom w otoczeniu, gdy defibrylator jest w użyciu. Następnie automatycznie dostosowuje głośność komend głosowych, tak aby były wyraźnie słyszane. Defibrylator dostępny jest w wersji dwujęzycznej – co znajduje zastosowanie na lotniskach lub w strefach przygranicznych, gdzie spotkamy ludzi różnych narodowości.

Nowe zasady wsparcia resuscytacji

System cprINSIGHT zastosowany w nowej generacji urządzeń zmienia dotychczasowe zasady prowadzenia resuscytacji, dostosowując je do najnowszych wytycznych. W poprzedniej wersji urządzeń dostępnych na rynku wymagana była ponad 10-sekundowa przerwa na analizę stanu pacjenta. Teraz już nie ma nie ma potrzeby przerywania akcji. Stale prowadzone działania ratunkowe oznaczają większy przepływ krwi do mózgu i wzrost szans na przeżycie. Nowa generacja lifepaków sama decyduję o konieczności użycia ratującego życie impulsu. Taka technologia pozwala skupić się osobie udzielającej pomocy na tym, co w tej sytuacji jest najważniejsze — ratowaniu życia.

Defibrylator LIFEPAK CR2 jest już dostępny na polskim rynku.