Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Strefa dla rodziców w Oleśnicy

MedicalOnline.pl | 2016-11-14
Strefa  dla rodziców w Oleśnicy

W Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy powstanie szesnasta Strefa Rodzica w Polsce.

Startuje XVI edycja programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, którego celem jest stworzenie komfortowych warunków pobytu rodziców razem z dziećmi, podczas hospitalizacji. Otwarcie już pod koniec listopada br.

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc w szpitalach - przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka. Inspiracją do działania są podobne strefy w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

Na oddziale dziecięcym oleśnickiego szpitala, rocznie przebywa 1300 małych pacjentów, a średni czas pobytu na oddziale to 3 - 4 dni. Rodzice ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, jednak dłuższy, nieustanny pobyt w szpitalu u ich boku wymaga odpowiednich warunków. Dlatego w placówce zostaną przeprowadzone prace remontowe i adaptacyjne wybranych pomieszczeń, dostosowane do indywidualnych warunków lokalowych szpitala. W nowej Strefie Rodzica znajdzie się wyremontowana świetlica zabaw dla dzieci i specjalne pomieszczenie dla rodziców, w którym będą mogli odpocząć oraz przygotować posiłek.

Strefa Rodzica w Oleśnicy zostanie otwarta już pod koniec listopada, a w prace włączą się wolontariusze - pracownicy Budimeksu, którzy pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych. Jest to XVI edycja programu, a w tym roku swoją strefę otrzyma jeszcze szpital w Rzeszowie. Do tej pory pomieszczenia przyjazne rodzicom powstały w Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Sanoku, Bełchatowie, Olsztynie, Jędrzejowie i Bogatyni .

Brak tagów