Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Rusza Medyczne Centrum Telemonitoringu KTG, najpierw skorzystają oczekujące mamy w Polsce

MedicalOnline.pl | 2016-11-07
Rusza Medyczne Centrum Telemonitoringu KTG, najpierw skorzystają oczekujące mamy w Polsce

Producent Pregnabit uruchamia Medyczne Centrum Telemonitoringu (MCT), które obsługiwać będzie klientów i pacjentki korzystające z mobilnego KTG. MCT analizuje na bieżąco zapisy badań KTG wykonanych przez ciężarne w domach. MCT to nie tylko zespół wyspecjalizowanego personelu medycznego, ale też specjalne algorytmy zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, szybkość i jakość analiz. Włączenie usługi telemonitoringu to ostatni krok do udostępnienia rozwiązania Pregnabit najpierw w Polsce, a potem w Europie i na świecie.

Do MCT trafiały będą zapisy  badań KTG przeprowadzonych samodzielnie w domu przez kobiety używające urządzenia Pregnabit. Zatrudnieni w MCT specjaliści będą te odczyty analizować i kontaktować się z pacjentkami.

- W przypadku prawidłowych wyników kobieta zostanie poinformowana SMS-owo, że wszystko jest w porządku. Jeśli jednak coś wzbudzi zaniepokojenie personelu medycznego, uruchomione zostaną właściwe procedury medyczne. Wszystkie wyniki gromadzone będą na opracowanej przez nas Platformie Medycznej oraz odpowiednio zabezpieczonych serwerach, dostępne dla pacjentki i jej lekarza prowadzącego przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu opracowującej go firmy Nestmedic.

Specjaliści pracujący w Medycznym Centrum Telemonitoringu będą analizować zapisy KTG przesyłane przez urządzenie Pregnabit, ale też mogą służyć ważnym wsparciem w innych kwestiach profilaktyki w okresie okołoporodowym.

- Pregnabit został zaprojektowany nie tylko po to, aby ratować zdrowie i życie nienarodzonych jeszcze dzieci, ale też po to, aby zapewnić spokój i poczucie bezpieczeństwa mamom oczekującym narodzin swoich dzieci. Specjaliści zatrudnieni w Medycznym Centrum Telemonitoringu mają za zadanie również wspierać ten spokój i komfort wykonywania kontrolnych badań profilaktycznych. Kobiety mogą się do nich bowiem zwrócić, gdy coś ich niepokoi, a chwilowo kontakt z ich lekarzem nie jest możliwy. MCT działa 24 godziny na dobę, dzięki czemu  badanie KTG może być wykonane i przeanalizowane niezależnie od pory dnia i nocy – dodaje Patrycja Wizińska-Socha.

Pracę personelu medycznego w MCT  wspierają specjalnie opracowane przez Nestmedic i wciąż rozwijane algorytmy, które na podstawie wyników, historii i innych dostępnych danych organizują harmonogram prac, pilnując, by przypadki wymagające szczególnej uwagi trafiły do analizy jak najwcześniej. Gdy liczba danych szybko rośnie, zyskujemy możliwość przewidywania zagrożeń oraz coraz szybszej i coraz lepszej diagnostyki odczytów badań. To pomaga podejmować lepsze decyzje i znacząco podnosić bezpieczeństwo.

Pregnabit wspierany przez pracę Medycznego Centrum Telemonitoringu trafi do polskich kobiet jeszcze w tym roku.

- Lekarz prowadzący ciążę najlepiej zna i opiekuje się swoją pacjentką i jej nienarodzonym dzieckiem. Nie jest w stanie jednak czuwać nad ich spokojem bez przerwy. Dlatego połączenie nowoczesnych technologii i takiego medycznego centrum, które jest do dyspozycji przez całą dobę, to bardzo dobry kierunek – mówi dr n. med. Robert Woytoń.

Nestmedic, producent urządzenia Pregnabit przygotowuje się również do ekspansji zagranicznej. Chcąc pozyskać niezbędne środki na ten cel, firma rozpoczęła współpracę z firmą doradczą Capital One Advisers, która doradzała m.in. firmie Medicalgorithmics wycenianej obecnie na miliard złotych.

Brak tagów