Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego

ZARYS International Group | 2016-10-13
Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego. W Polsce pracuje około 13 tys. ratowników medycznych. W ciągu roku karetki wyjeżdżają do różnych zdarzeń ponad trzy miliony razy*. Ponad 70% interwencji skierowanych jest do domów i mieszkań, a tylko więcej niż 5% do ruchu uliczno-drogowego, natomiast do zdarzeń w pracy lub w szkole ok. 1%.
Na terenie naszego kraju działa ponad dwieście szpitalnych oddziałów ratunkowych**, w których blisko półtora tysiąca zespołów ratownictwa medycznego udziela pomocy poszkodowanym. Wszystkie te dane pokazują, jak ważną rolę w systemie ochrony życia i zdrowia spełniają zespoły ratownictwa medycznego.

W skład zespołu ratownictwa medycznego wchodzą lekarz systemu i pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny. To właśnie od nich, ich umiejętności, szybkości reakcji, ale także i używanego sprzętu zależy życie i zdrowie poszkodowanych. Miesięcznie na jedno województwo przypada ponad 15 tysięcy wyjazdów zespołów ratowniczych. Po uwzględnieniu nieuzasadnionych wezwań, daje to ok. 10 tys. wykorzystanych zestawów jednorazowego sprzętu medycznego. Z czego większość to materiały opatrunkowe, gazy medyczne, sprzęt jednorazowy drobny bezpieczny (strzykawki, igły, wkłucia, okleiny itp.).

„Produkty, które są niezbędne nie tylko każdemu ratownikowi, ale również wszystkim osobom chcącym udzielić pierwszej pomocy, to stabilizatory rurki intubacyjnej, zestaw porodowy z kleszczykami do cięcia, a także worki na wymioty, koce ratunkowe o różnych rozmiarach, noże do cięcia pasów, nożyczki ratownicze, stazy automatyczne, taktyczne opaski zaciskowe - również treningowe, pojemniki na zużyte igły i strzykawki, zimne kompresy, latarki ratunkowe, odblaski, flary, pałeczki świetlne, pęsety czy pompki do odsysania jadu i kleszczy.” – wymienia Paweł Ossowski, Wiceprezes Zarządu ZARYS International Group.

Szpitalne Oddziały Ratownictwa (Ratunkowe), służby mundurowe, centra urazowe, kliniki specjalistyczne i oddziały szpitalne w Polsce to dla ZARYS International Group kluczowi odbiorcy jednorazowego sprzętu medycznego, produkowanego pod własną marką. Firma sukcesywnie rozszerza swoje portfolio produktowe skierowane do ratowników i medyków, oferując innowacyjne rozwiązania usprawniające pracę przy poszkodowanym dbając przy tym o zapominanej często kwestii, jaką jest bezpieczeństwo personelu. Niekiedy chęć pomocy drugiemu człowiekowi, stres, adrenalina skutkują odsunięciem bezpieczeństwa własnego na drugi plan. Odpowiednie procedury, dbanie o higienę i sprzęt ostry, który intuicyjnie zabezpieczamy po użyciu to kluczowe elementy gwarantujące bezpieczną pracę służby zdrowia w XXI wieku.

Dlatego nadrzędnym celem jest zabezpieczenie zdrowia nie tylko pacjentów, ale także zespołów ratowniczych, poprzez wdrażanie i przestrzeganie odpowiednich procedur oraz dbanie o profilaktykę poprzez bezwzględne używanie jednorazowego sprzętu medycznego i higienę własną.

Zakażenia stają się coraz większym problemem w środowisku opieki zdrowotnej. W przypadku ratowania życia pacjenta ma to drugorzędne znaczenie, ale już w przypadku ratowników medycznych i personelu staje się wyzwaniem. Najważniejszym elementem zapobiegającym przenoszeniu czynników zakaźnych w placówkach służby zdrowia jest kompleksowa higiena. Tutaj z pomocą przychodzą nowatorskie rozwiązania sprzętowe i innowacyjne produkty.” – dodaje Paweł Ossowski.

W tym szczególnym dniu, pracownicy firmy ZARYS International Group życzą wszystkim Ratowniczkom i Ratownikom Medycznym, Lekarzom i Pielęgniarkom oraz Dyspozytorom Medycznym – dużo radości każdego dnia, zdrowia i osobistego szczęścia, satysfakcji i radości płynącej z pasji i pracy, a przede wszystkim z wartości nadrzędnej jaką jest możliwość ratowania ludzkiego życia.

*Wykorzystane dane na podstawie GUS - Działalność systemu „Państwowe Ratownictwo Medyczne” w 2014 roku,
w oparciu o dane pozyskane w ramach statystyki publicznej.

**Dane na podstawie Najwyższej Izby Kontroli - NIK - Informacja o wynikach kontroli: Funkcjonowanie Systemu Ratownictwa Medycznego – 2012 roku.

 

 

ZARYS

ZARYS International Group jest wiodącym na rynku wytwórcą oraz dostawcą podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma oferuje sprzęt medyczny niemal ze wszystkich dziedzin medycyny, przede wszystkim sygnowany własną marką, a także znanych producentów polskich i zagranicznych.

Oferta ZARYS jest najbardziej kompleksowa na rynku – firma może wyposażyć statystyczny szpital w ponad 90% podstawowego sprzętu medycznego, jaki jest niezbędny dla takiej placówki.

ZARYS został założony w 1989 roku, jego centrala mieści się w Zabrzu. Nad rozwojem oferty oraz zapewnieniem codziennych, terminowych dostaw do odbiorców dba profesjonalny zespół składający się z ponad 160 pracowników. Grupa regionalnych konsultantów służy utrzymaniu bezpośredniego kontaktu z klientami, co pozwala na szybką analizę ich potrzeb i elastyczne dostosowanie się do nich.

ZARYS posiada najnowocześniejsze w Polsce centrum logistyczno-magazynowe, stabilne zaplecze finansowe i sieć sprawdzonych partnerów handlowych, dzięki czemu może szybko i kompleksowo zabezpieczać potrzeby swoich klientów. Firma spełnia najwyższe międzynarodowe standardy, co potwierdzają między innymi przyznane jej certyfikaty ISO zarządzania jakością w zakresie produkcji i dystrybucji wyrobów medycznych.

Misją ZARYS od początku istnienia jest wytyczanie najlepszych standardów na rynku produktów medycznych oraz wytwarzanie i dostarczanie klientom sprzętu najwyższej jakości w przystępnej cenie. Niezwykle ważne jest też zapewnienie bezpieczeństwa dostaw i stałe rozbudowywanie kompleksowej oferty handlowej dla placówek ochrony zdrowia, w tym przede wszystkim produktów sygnowanych własną marką.

Więcej na: www.zarys.pl

Brak tagów