Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

10 mln zł w sprzęcie medycznym trafiło do gabinetów dzięki Raiffeisen Leasing i UE

MedicalOnline.pl | 2016-10-04

Od maja 2016 r. działają w Polsce dwa programy Unii Europejskiej: COSME i InnovFin. Ich zadaniem jest udzielanie bezpłatnych gwarancji leasingowych i pożyczkowych. Dzięki gwarancjom z COSME i InnovFin branża medyczna sfinansowała do tej pory sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 10 mln złotych.

Od kilku lat leasing jest jedną z najbardziej popularnych form finansowania aparatury medycznej. Z usług firm leasingowych korzystają nie tylko duże centra medyczne, ale także lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską. Dzięki oferowanemu obecnie wsparciu unijnemu pozyskanie finansowania na aparaturę medyczną jest łatwiejsze i bardziej korzystne.

Programy COSME i InnovFin powstały z myślą o przedsiębiorcach z sektora MŚP, również tych działających w sektorze medycznym. Obejmują one swoim zasięgiem zarówno prywatne gabinety lekarskie i dentystyczne, jak i przychodnie specjalistyczne czy zakłady medycyny estetycznej. Zadaniem programów COSME i InnovFin jest udzielenie gwarancji umożliwiających uzyskanie finansowania w formie leasingu lub pożyczki, mimo braku zabezpieczenia lub niewystarczającej historii kredytowej ubiegających się o nie przedsiębiorstw.

Fundusze unijne kojarzą się przede wszystkim z bezzwrotnymi dotacjami. Mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia instrumentów gwarancyjnych, dzięki którym finansowanie na preferencyjnych warunkach mogą otrzymać małe przedsiębiorstwa dopiero rozpoczynające działalność. Warto podkreślić, że gwarancje są bezpłatne i można dzięki nim sfinansować nie tylko aparaturę medyczną, ale także sprzęt IT czy dodatkowe wyposażenie gabinetu – wyjaśnia Monika Ostaszewska,  Menadżer Produktów z Raiffeisen Leasing.

Procedura ubiegania się o finansowanie w ramach gwarancji UE jest prostsza niż w przypadku oferty standardowej, ze względu na obniżone kryteria kwalifikacyjne. Dzięki gwarancji unijnej osoba ubiegająca się o leasing lub pożyczkę nie musi przedstawiać dodatkowego zabezpieczenia rzeczowego ani składać specjalnych wniosków. Firma leasingowa, posiadająca status Narodowego Pośrednika Finansowego, sama przechodzi proces aplikacyjny w celu pozyskania gwarancji unijnej. W ramach Programu COSME Przedsiębiorca może otrzymać finansowanie nawet z zerowym wkładem własnym. Pozwala to na rozwój przedsiębiorstwom, którym trudno byłoby uzyskać wsparcie w ramach standardowej oferty.

Pierwszym pośrednikiem finansowym oferującym leasing sprzętu medycznego w ramach programu COSME i InnovFin jest Raiffeisen Leasing.

– Od początku funkcjonowania programów COSME i InnovFin w Raiffeisen Leasing sfinansowaliśmy sprzęt o łącznej wartości pond 10 mln złotych. Dzięki programom nasi klienci zakupili między innymi: pierwszy w Polsce Laser do terapii 2RT,ultrasonografy czy urządzenia do specjalistycznych zabiegów kosmetologicznych. Obecnie jesteśmy w fazie finalizacji umowy także na rezonans magnetyczny –  dodaje Monika Ostaszewska, Menadżer produktów z Raiffeisen Leasing.

Wszystkim zainteresowanym pozyskaniem informacji na temat leasingu z gwarancjami z programów unijnych polecamy stronę informacyjną www.rl-fundusze.pl, która stanowi kompendium wiedzy nt. programów UE. Można na niej znaleźć najważniejsze informacje na temat działających obecnie programów. Każda osoba zainteresowana leasingiem, wypełniając krótką ankietę, może sprawdzić, który program będzie dla niej odpowiedni.

Brak tagów