Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Krakowskie karetki szykują się do ŚDM

Materiały prasowe | 2016-07-29
Krakowskie karetki szykują się do ŚDM

W ostatnich tygodniach w ręce zespołów krakowskich służb ratunkowych trafiło 10 nowych defibrylatorów LIFEPAK 15 oraz 10 urządzeń do automatycznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2.

Nowe urządzenia są doskonale znane pracownikom małopolskich służb medycznych i ratunkowych, gdyż pracują na nich już od kilku lat. LUCAS 2 służy do automatycznej kompresji klatki piersiowej natomiast LIFEPAK 15 to defibrylator zapewniający stały monitoring funkcji życiowych, który znacznie ułatwia prowadzenie resuscytacji.

 - Urządzenia pomagają już w kilkunastu polskich szpitalach i oddziałach ratunkowych. Ich niezawodność, wydajność oraz łatwość w obsłudze jest doceniana wśród pracowników Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, zespołów Ratownictwa Medycznego, Pracowni Kardiologii Inwazyjnej czy Oddziałów Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego – mówi Andrzej Kosik z Physio Control - Na terenie województwa małopolskiego LUCAS’y i LIFEPAK’i pracują w szpitalach w Krakowie, Gorlicach, Oświęcimiu, Wadowicach, Tarnowie, Nowym Sączu i Nowym Targu – dodaje.

Nowy sprzęt zakupiony został przez Małopolski Urząd Wojewódzki i jest elementem przygotowań krakowskich służb ratunkowych do Światowych Dni Młodzieży odbywających się od 26 do 31 lipca. Po zakończeniu obchodów sprzęt zostanie rozdysponowany do stacji pogotowia ratunkowego w Małopolsce