Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Comarch zadba o zdrowie mieszkańców Łodzi

MedicalOnline.pl | 2016-07-15

Comarch, producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych, uruchomił nieodpłatnie w Łodzi pilotażowy program usług Zdalnej Opieki. W ramach projektu badawczo-rozwojowego „Miasto Zdrowia” krakowska firma udostępni samorządowi urządzenia telemedyczne oraz aparaty telemetryczne do monitoringu EKG. Dodatkowo uruchomiona zostanie platforma teleinformatyczna umożliwiająca pilotażowe świadczenie usług Zdalnej Opieki.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z usług objętych umową przez 6 miesięcy, począwszy od listopada 2016. Za kontakt z pacjentami, ich kwalifikację do pilotażu oraz odpowiedni dobór urządzeń i parametrów do badań odpowiedzialne będzie Miejskie Centrum Medyczne im. Dr. Karola Jonschera. Jednocześnie każdy pacjent będzie pod stałym nadzorem Centrum Zdalnej Opieki Medycznej w Krakowie, które reaguje na wszelkie nieprawidłowości wykryte podczas badań wykonywanych przez pacjenta.

W ramach pilotażu Comarch udostępnia usługę Zdalnej Opieki wraz z oprogramowaniem oraz urządzeniami klasy medical-hub, które będą realizować pomost komunikacyjny pomiędzy urządzeniami medycznymi w domu pacjenta a systemem opieki telemedycznej wraz z tzw. Przyciskiem Życia, umożliwiającym wezwanie pomocy w nagłej sytuacji. Usługa Zdalnej Opieki umożliwi m.in.: realizację diagnostyki w warunkach domowych; przypomni też o zażyciu leków, a także o innych zaleceniach lekarskich. Przez cały okres świadczenia usługi zapewnimy miastu pełne wsparcie – mówi Piotr Piątosa, Prezes Zarządu Comarch Healthcare. Korzystając z urządzeń Comarch, Miejskie Centrum Medyczne będzie w stanie pilotażowo świadczyć usługi telemedyczne w zakresie zdalnej opieki dedykowanej w szczególności osobom w wieku starszym, niesamodzielnym i/lub obłożnie chorym. 

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska o projekcie „Miasto Zdrowia”: Bardzo dziękuję firmie Comarch za uruchomienie nieodpłatnego programu usług Zdalnej Opieki właśnie w  Łodzi. Każda nowa technologia, wspomagająca ratowanie życia i zdrowia pacjentów jest warta wdrożenia i rozwijania. Dlatego tak cenna dla naszego miasta jest ta inicjatywa. Uruchomienie tego typu nowoczesnych usług z pewnością podniesie komfort życia osób pozostających pod opiekąi znacząco zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa. Poza tym jeszcze bardziej ułatwi dostęp do profesjonalnej opieki medycznej. Cieszę się, że nadążamy za światowymi trendami w popularyzacji systemów zdalnej opieki medycznej. Dzięki temu programowi również Łódź dołącza do grona liderów teleopieki.

Systemy informatyczne Comarch są w stanie nie tylko gromadzić i przetwarzać dane medyczne. Wbudowany mechanizm umożliwi analizę zebranych informacji i na ich podstawie oceni, jakie zjawiska społeczne, medyczne, ekonomiczne czy epidemiologiczne zachodzą w lokalnej społeczności. Pozwoli to na dostosowanie usług medycznych do potrzeb mieszkańców.

Tagi: Comarch