Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Strefa Rodzica na Dzień Dziecka w Jędrzejowie

MedicalOnline.pl | 2016-06-01

Na Oddziale Pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Jędrzejowie, we wtorek, 31 maja 2016r. odbyła się XIII edycja ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Ideą programu jest umożliwienie rodzicom czynnego i całodobowego udziału w hospitalizacji dziecka. Stworzenie nowoczesnej, wygodnej przestrzeni dla rodziców chorych dzieci ma szansę pomóc w realizacji tego zadania. Wyremontowany pokój socjalny, nowa łazienka, szatnia oraz świetlica dla dzieci zostały właśnie przekazane najmłodszym pacjentom szpitala i ich opiekunom. Program realizuje i w całości finansuje firma Budimex SA. Honorową ambasadorką programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” jest aktorka Agnieszka Grochowska.

Strefa Rodzica w jędrzejowskim szpitalu, została stworzona według indywidualnego projektu, uwzględniającego istniejące warunki oraz potrzeby rodziców i dzieci. Poza przestronnym i wygodnym pomieszczeniem socjalnym dla rodziców (umożliwiającym odpoczynek oraz przygotowanie szybkiego posiłku), całkowicie wyremontowaną łazienką oraz szatnią, powstała kolorowa, przytulna świetlica dla dzieci. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble. Dodatkowo oddział szpitalny otrzymał składane łóżka dla osób, które zechcą nocować przy chorym dziecku. Nowe wnętrza, od teraz z pewnością pomogą przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu.

Oficjalne otwarcie „Strefy Rodzica” to moment, w którym profesjonalną ekipę budowlaną zastępują pracownicy Budimeksu. W ramach wolontariatu montują i ustawiają meble, pomagają w pracach wykończeniowych.

Cieszę się, że nasza 13 Strefa Rodzica, pomimo „pechowej” liczby, okazała się szczęśliwa i po raz kolejny udało się stworzyć przestronną przestrzeń dla rodziców i dzieci przebywających w szpitalu – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej Budimeksu. Mam nadzieję, że dzięki naszemu programowi będzie w Polskich szpitalach coraz więcej takich miejsc, a przez to hospitalizacja najmłodszych stanie się krótsza i mniej bolesna. Jestem pełen uznania dla zaangażowania pracowników naszej firmy, którzy dobrowolnie, poświęcając swój prywatny czas włączyli się w realizację tego projektu – dodaje Krzysztof Kozioł.

Kolorową „Strefę Rodzica” w Jędrzejowie – przyjazną dla rodziców i dzieci udało się oddać również dzięki zaangażowaniu firmy SG-Bruk, Pracowni Projektowej Zyta Samborska – Słowik oraz wspierających projekt takich firm jak: EKO-DOM, PASKAM,  HYDROTOM Zakład Usług Technicznych oraz Meble.pl (największy sklep internetowy branży meblarskiej).

Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” został zapoczątkowany w 2012 roku. Od tego czasu na mapie Polski pojawiło się już dwanaście „Stref Rodzica”: w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Sanoku, Wrocławiu, Olsztynie i Bydgoszczy. Jędrzejów jest trzynastą stacją programu. Rocznie, z dotychczas oddanych Stref Rodzica może korzystać ponad 24 tys. młodych pacjentów i ich opiekunów. W każdym przypadku wybór miejsca i realizację pomysłu poprzedzają szczegółowe konsultacje z władzami szpitali.  Kolejnymi miastami w  tym roku będą Toruń, Bogatynia, Oleśnica i Rzeszów.

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA a koordynowany przez firmę Task Force Consulting Sp. z o.o.