Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Praktycznie o ratowaniu życia - Konferencja Resuscytacja Plus w Katowicach

Internet | 2016-04-15
Praktycznie o ratowaniu życia -  Konferencja Resuscytacja Plus w Katowicach

W dniach 15-16 kwietnia 2016 w hotelu Novotel Katowice Centrum odbędzie się konferencja Resuscytacja Plus. To pierwsze tego typu spotkanie na terenie Górnego Śląska, którego celem jest rozwój wiedzy na temat ratowanie życia w stanach nagłych.

W planach konferencji jest zapoznanie uczestników z najnowszymi zasadami postępowania w stanach nagłych i resuscytacji, zgodnych z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku oraz wymiana praktycznych doświadczeń. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: omówienie najważniejszych zmian w wytycznych i ich implementacja, prawne aspekty udzielania pomocy medycznej, metody odczytywania algorytmów ERC, hipotermia jako odwracalna przyczyna  zatrzymanie krążenia, poprawa efektywności resuscytacji z wykorzystaniem informacji zwrotnych oraz farmakoterapia.

Do debat zaproszono znakomitych lekarzy i specjalistów z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii, ratownictwa medycznego oraz kardiochirurgii. Konferencja  ma charakter edukacyjno-naukowy i towarzyszyć jej będą warsztaty tematyczne, panele dyskusyjne, a także praktyczne pokazy.

Podczas konferencji prezentowane będą również nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia: aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2, a także TrueCPR asystent RKO przeznaczony do zoptymalizowania jakości ręcznie wykonywanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Konferencji patronuje: Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Sekcja Resuscytacji i Medycyny Stanów Nagłych PTAiIT oraz Ratuj z Secrcem - Mapa AED w Polsce.


Brak tagów