Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Centrum Onkologii NU-MED w Zamościu wdraża system CGM CLININET

MedicalOnline.pl | 2016-03-03

1 lutego 2016 r. firma CompuGroup Medical Polska podpisała z Centrum Onkologii NU-MED umowę na dostawę i wdrożenie kompleksowego systemu informatycznego klasy HIS wraz z integracją systemów i urządzeń peryferyjnych. Kontrakt obejmuje również świadczenie usług gwarancyjnych i serwisowych, integrację systemu CGM CLININET z funkcjonującym w szpitalu systemem radiologicznym (produkowanym przez CGM Polska) i laboratoryjnym, a także realizację cyklu szkoleń dla personelu z zakresu eksploatacji systemu. Obecnie CGM Polska obsługuje trzy z czterech jednostek należących do grupy NU-MED.

Centrum Onkologii NU-MED powstało przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Szpital leczy chorych na nowotwory metodą chemioterapii. Zlokalizowana w sąsiedztwie radioterapia umożliwi stosowanie leczenia skojarzonego, czyli łączącego te dwie metody. Pacjentom onkologicznym z Zamościa i regionu zamojskiego oferowane będzie zatem kompleksowe leczenie – bez konieczności przemieszczania się pomiędzy odległymi od siebie ośrodkami.

Jak podkreśla Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala, kompleksowe leczenie pacjentów onkologicznych stało się faktem, gdyż placówka ma już oddział onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej. Co roku trafia tam prawie 3,5 tys. chorych na raka; połowa z nich wymaga leczenia za pomocą radioterapii.

„Do tej pory pacjenci z chorobami nowotworowymi musieli jeździć na radioterapię do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie. Teraz Zamość będzie miał swój ośrodek radiologii i brachyterapii, więc dostępność tych metod leczenia się poprawi. To ważne, bo radioterapia daje duże szanse wyleczenia z chorób nowotworowych” – mówi dr Marek Lipiec, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w zamojskim SPSW.

Personel Centrum NU-MED w Zamościu składa się z lekarzy, pielęgniarek, fizyków klinicznych, techników, terapeutów radiologów. Łącznie w nowym ośrodku zatrudnionych jest ponad 50 osób.

W skład grupy NUM-MED wchodzą cztery jednostki:

  • Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu
  • Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Tomaszów Mazowiecki
  • Centrum Onkologii Zamość
  • Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Katowice.

Bartłomiej Gąbka, CGM Polska – kierownik projektu
Obsługujemy największe szpitale onkologiczne w Polsce, m.in. Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Dzięki gromadzonej przez lata wiedzy na temat potrzeb jednostek onkologicznych jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania w 100% dopasowane do tej dziedziny medycyny. Każdy nowy klient, który zdecyduje się na współpracę z nami, otrzymuje dodatkowo gwarancję niezawodności oprogramowania oraz serwis na najwyższym poziomie (jako jedyni na rynku oferujemy serwis 7/24).

CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o.

Producent nowoczesnego oprogramowania dla sektora opieki zdrowotnej. Wysoką pozycję na rynku zawdzięcza kompleksowej ofercie (w tym multimedialny Elektroniczny Rekord Pacjenta) oraz innowacyjnym rozwiązaniom opartym o technologie WWW. Z rozwiązań CGM Polska korzystają  największe prywatne sieci medyczne oraz ponad 150 szpitali w kraju i za granicą. Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji międzynarodowych projektów oraz ogromne  inwestycje w rozwój zaowocowały powstaniem najnowocześniejszych medycznych systemów informatycznych wspomagających pracę i zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej. CGM Polska uzupełnia ofertę CompuGroup Medical o systemy szpitalne
oraz systemy diagnostyki obrazowej, w których specjalizuje się od 20 lat.

CompuGroup Medical

CompuGroup Medical jest jedną z wiodących firm sektora eHealth w skali światowej. Oferuje produkty z zakresu oprogramowania, projektowane w celu wspierania wszelkich działań o charakterze medycznym oraz organizacyjnym w gabinetach lekarskich oraz szpitalach. Nasze usługi świadczone są w oparciu o jedyną w swoim rodzaju bazę klienta obejmującą około 400.000 lekarzy, stomatologów, szpitali oraz sieci a także innych dostawców usług. CompuGroup Medical jest firmą o największym zasięgu w skali światowej wśród dostawców usług w zakresie eHealth. Firma prowadzi działalność w 19 krajach Europy, w Malezji, Arabii Saudyjskiej oraz w USA; aktualnie zatrudnia około 4.200 pracowników.