Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowe otwarcie w dąbrowskim szpitalu

MedicalOnline.pl | 2016-02-29
 Nowe otwarcie w dąbrowskim szpitalu

Na początek trakt porodowy, następnie sale pacjentek na Oddziale Położniczym. Później Oddział Noworodków i korytarz. W takiej kolejności Centrum Zdrowia Tuchów, które przejęło świadczenia w dąbrowskim szpitalu, remontowało kolejne części placówki. Zmodernizowane oddziały Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska zostały właśnie oficjalnie otwarte.

W oczy rzuca się nowy układ przyjaznych, kameralnych pomieszczeń oraz sprzęt potrzebny do zapewnienia bezpieczeństwa mamom  i świeżo narodzonym dzieciom.

- To rewolucja. Warunki, w których przychodzą na świat nasze dzieci są o niebo lepsze od tych sprzed kilku miesięcy – tak o zmianach mówią mamy, które korzystały w przeszłości ze świadczeń wyremontowanych oddziałów. Prace trwały od lipca ubiegłego roku. Ponieważ ta część szpitala nie była remontowana od wielu lat trzeba było wymienić praktycznie wszystkie instalacje. Zaprojektowano także nowy układ pomieszczeń i sanitariatów. Wyremontowano pokoje mamy i dziecka, w których znalazły się kąciki pielęgnacyjne. Nowa sala do porodów została wyposażona w dwa, oddzielone od siebie stanowiska. W Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska pojawił się także nowy sprzęt: zakupiono aparaty KTG do ciąży pojedynczej i bliźniaczej, pulsoksymetry, aparat EKG i detektory tętna płodu. Ponadto wymienione zostały także wózki oddziałowe stoliki i szafy.

Mocną stroną oddziału noworodków jest całodobowa specjalistyczna opieka lekarzy neonatologów oraz pediatrów. Wyróżnikiem dąbrowskiej porodówki, podobnie jak w Tuchowie, jest natomiast indywidualne podejście do każdej z pacjentek, które stosuje personel placówki. – Po remoncie pacjentki mają zapewniony większy komfort leczenia, ale też komfort pracy personelu zdecydowanie się poprawił – mówi ordynator Oddziału Gin-Poł, lekarz ginekolog położnik Piotr Kras. Nową porodówkę oficjalnie oddano do użytku, ale nie znaczy to, że prace modernizacyjne nie będą na niej kontynuowane. Planowane jest bowiem zaadaptowanie kolejnej sali porodowej, zadedykowanej specjalnie do porodów rodzinnych. Dodajmy, że w modernizację oddziałów szpitalnych w Dąbrowie Tarnowskiej Centrum Zdrowia Tuchów zainwestowało dotychczas ponad 600 tys. zł.

W związku z otwarciem oddziałów w Tuchowie zorganizowano Tydzień Drzwi Otwartych. W ramach inicjatywy do 26 lutego w godz. od 10.00 do 17.00 można przyjść, obejrzeć oddziały i porozmawiać z ich personelem. Zainteresowane osoby mogą poznać zasady opieki i standardy stosowane na co dzień. Swoimi doświadczeniami  dzielą lekarze i położne oraz pielęgniarki neonatologiczne.